Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS), яку він планує разом з Росією, показала презентація високопоставленого чиновника в середу.
Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS), яку він планує збудувати спільно з Росією.
Про це пише Reuters.
На презентації в Шанхаї головний інженер місії показав, що головним завданням АЕС стане забезпечення електроенергією ILRS.
Китай прагне стати великою космічною державою і висадити астронавтів на Місяць до 2030 року, а його запланована місія на 2028 рік закладе основу для будівництва постійної пілотованої місячної бази.
Також електроенергією місячну базу забезпечуватимуть сонячні батареї. Трубопроводи й кабелі для опалення та електрики будуть прокладені на поверхні Місяця.
Минулого року російське космічне агентство “Роскосмос” оголосило про плани спільно з Китайським національним космічним управлінням побудувати до 2035 року ядерний реактор на поверхні Місяця для забезпечення енергією ILRS.
“Важливим питанням для ILRS є енергопостачання, і в цьому Росія має природну перевагу, коли справа доходить до атомних електростанцій, особливо відправки їх у космос, вона лідирує у світі, вона випереджає Сполучені Штати”, – сказав Reuters в кулуарах конференції Ву Вейрен, головний конструктор китайської програми освоєння Місяця.
Внесення ядерного енергоблока до презентації китайського космічного чиновника для офіційних осіб із 17 країн та міжнародних організацій, що є учасниками ILRS, свідчить про те, що Пекін підтримує цю ідею, хоча офіційно про це ніколи не заявляв.
Терміни будівництва Китаєм бази на південному полюсі Місяця збігаються з більш амбітною та просунутою програмою NASA “Артеміда”, метою якої є повернути американських астронавтів на поверхню Місяця в грудні 2025 року.
У майбутньому Китай планує створити “Проєкт 555”, запросивши 50 країн, 500 міжнародних науково-дослідних інститутів і 5000 зарубіжних дослідників приєднатися до ILRS.
Нагадаємо, посол Китаю в Україні Ма Шенкунь відвідав Міністерство закордонних справ через участь громадян КНР у війні на боці РФ і залучення китайських компаній до виробництва озброєння на території Росії.
Президент України Володимир Зеленський прибув до Південно-Африканської Республіки, де запланована зустріч із президентом ПАР Сирілом…
Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті відмовився чітко сказати,…
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…