Китай розробив сценарій посилення співпраці з Японією та Південною Кореєю щодо денуклеаризації Північної Кореї, щоб вбити клин у відносини двох країн зі США.
Про це повідомляє Kyodo, посилаючись на китайські джерела.
Політики Китаю вважають, що Пекін має “стратегічну можливість” зблизитися з Токіо й Сеулом, оскільки тристороннє партнерство Південної Кореї та Японії з Вашингтоном може постраждати через зневагу президента США Дональда Трампа до багатосторонніх структур. Відновлюючи свою політику “Америка понад усе” під час другого терміну в Білому домі, Трамп також заявив, що має намір відновити взаємодію з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, з яким свого часу проводив кілька особистих зустрічей.
Як крок до поліпшення відносин Китаю з двома сусідами, Пекін повідомив Сеулу, що лідер КНР Сі Цзіньпін має намір відвідати цьогорічний саміт форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, який відбудеться в Південній Кореї наприкінці жовтня — на початку листопада.
Китай також підтримує ідею проведення тристоронньої зустрічі лідерів трьох азійських країн якнайшвидше після переговорів міністрів закордонних справ у Токіо минулого тижня.
Китай, Японія та Південна Корея мають спільні інтереси в досягненні денуклеаризації КНДР, яка останнім часом посилює військову співпрацю з Росією після підписання в червні минулого року ключового договору про партнерство, який містить положення про взаємні оборонні зобов’язання.
Джерело Kyodo, ознайомлене з відносинами між Пекіном і Пхеньяном, розповіло, що посол Китаю в Північній Кореї Ван Яцзюнь тимчасово повернувся до Пекіна в жовтні минулого року на знак протесту проти поглиблення військових зв’язків між Північною Кореєю та Росією. Пхеньян відправив солдатів, надав ракети й боєприпаси для підтримки російського вторгнення в Україну і, як вважається, очікує отримати від Москви допомогу в розвитку власного військового потенціалу.
У межах зусиль зі зміцнення зв’язків Китаю з Японією і Південною Кореєю відбуваються академічні обміни на чолі з Університетом Цінхуа в Пекіні, альма-матер Сі. Обміни включають дискусії між експертами з трьох країн щодо питань, пов’язаних із Корейським півостровом. Китай має намір розширити межі обміну, залучивши урядовців.
Нагадаємо, що у понеділок, 10 березня, Північна Корея запустила декілька балістичних ракет у бік Жовтого моря, коли Південна Корея розпочала військові навчання разом зі США.
Маск покине посаду очільника Департаменту ефективності державного управління (DOGE). Президент США Дональд Трамп вирішив, що…
Мінфін США запровадив нові санкції проти Росії, до якого увійшли російський балкер, три юридичні особи…
США готується тиснути на москву та Київ, щоб вони домовилися про врегулювання.
США вже зібрали на військовій базі Дієго-Гарсія необхідну зброю.
У Харкові армія рф завдала значних руйнувань ударом ворожого безпілотника.
Союзники хочуть почути погляди українського очільника МЗС Андрія Сибіги щодо процесу досягнення справедливого миру для…