Китай розглядає можливість приєднання до миротворчої місії в Україні. У ЄС вважають, що залучення Китаю може вплинути на позицію Росії щодо миротворчих сил.
Про це повідомляє Die Welt.
Дипломатичні кола в Брюсселі вбачають у можливій участі Китаю у «коаліції охочих» фактор, який може змусити Москву переглянути своє ставлення до миротворчої місії. Однак ця ініціатива вважається делікатною і потребує ретельного опрацювання.
Питання миротворчої місії набуло актуальності напередодні саміту в Парижі, запланованого на наступний четвер. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що метою зустрічі є уточнення короткострокових зобов’язань щодо підтримки України, а також можливість залучення миротворців у разі припинення вогню.
Президент України Володимир Зеленський також візьме участь у саміті, де обговорюватиметься подальша міжнародна підтримка України. Попри підтримку цієї ініціативи Великою Британією, питання миротворчої місії залишається предметом суперечок, оскільки Росія категорично виступає проти.
Тим часом США готуються до нових переговорів із Росією та Україною щодо припинення вогню. Водночас Макрон наголосив, що відмова Москви від перемир’я лише підтверджує її небажання серйозно вести мирні переговори.
Нагадаємо, що Українська влада має сформований список країн, готових відправити військові контингенти. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на речника українського МЗС Георгія Тихого.
Дискусія про можливе відправлення контингентів перебуває на стадії опрацювання деталей імплементації, а не лише оцінки такої можливості. Це питання активно обговорюється на рівні начальників генеральних штабів, зокрема щодо чисельності, локацій та формату участі.
Раніше повідомлялося, що Литва готова розгорнути війська в рамках миротворчої місії, але лише після припинення вогню в Україні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.