Categories: Без рубрики

Китай нарощує імпорт канадської нафти на противагу тарифам Трампа

Водночас імпорт нафти зі США обвалився з пікового значення у 29 мільйонів барелів у червні до лише 3 мільйонів на місяць.

Китайські нафтопереробники імпортують рекордні обсяги канадської нафти, скоротивши закупівлі американської майже на 90% через ескалацію торговельної напруги між Пекіном і Вашингтоном, пише Bloomberg.

Запуск розширеного нафтопроводу на заході Канади менш ніж рік тому відкрив для Китаю та інших імпортерів зі Східної Азії ширший доступ до значних запасів нафти в регіоні нафтових пісків Альберти.

За даними компанії Vortexa, яка відстежує морські поставки нафти та газу, імпорт китайцями сирої нафти з порту на кінцевій станції нафтопроводу біля Ванкувера у березні сягнув безпрецедентного рівня — 7,3 мільйона барелів, і в квітні, ймовірно, перевищить цю цифру.

Водночас імпорт нафти зі США обвалився з пікового значення у 29 мільйонів барелів у червні до лише 3 мільйонів на місяць.

Цей зсув у потоках північноамериканської нафти до Китаю — найбільшого імпортера сирої нафти у світі — є ще одним свідченням економічних і стратегічних зрушень, викликаних зусиллями президента США Дональда Трампа змінити архітектуру глобальної торгівлі.

Потреба Китаю в канадській нафті почала зростати після запуску розширення нафтопроводу Trans Mountain (TMX) у травні. Він транспортує нафту з Альберти до тихоокеанського узбережжя Британської Колумбії. Після вступу Трампа на посаду та оголошення про намір запровадити мита проти Китаю цей тренд лише посилився.

«З огляду на торговельну війну, малоймовірно, що Китай знову нарощуватиме імпорт американської нафти. Пекин не збирається покладатися лише на Росію або Близький Схід. Будь-яке постачання з Канади — це гарна новина», — заявив у телефонному інтерв’ю Венран Цзян, президент канадсько-китайського енергетичного та екологічного форуму

Хоча загальний обсяг китайського імпорту нафти з Північної Америки значно менший за обсяги з Близького Сходу та Росії, нафтові запаси Канади є одними з небагатьох джерел дешевшої, щільної, високосірчаної нафти, яку здатні ефективно переробляти найсучасніші китайські НПЗ.

Для азійських нафтопереробників нафта з Близького Сходу з подібними характеристиками — наприклад, Basrah Heavy з Іраку — є значно дорожчою у порівнянні з канадською, враховуючи зростання цінового індексу Dubai benchmark у регіоні.

Нагадаємо, управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) у середу, 16 квітня, включило до санкційного списку китайський незалежний нафтопереробний завод Shandong Shengxing Chemical Co, Ltd за купівлю нафти в Ірану.

Recent Posts

Культурний тиждень в Києві. Дайджест мистецьких подій із 21 до 27 квітня

Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.

9 години ago

Сибіга розповів Каллас про результати перемовин у Парижі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…

9 години ago

Анонсовано великий обмін полоненими напередодні Великодня — Sky News

Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.

9 години ago

Tesla скорочує виробництво Cybertruck через значне падіння продажу цієї моделі

Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…

10 години ago

Росіяни закріплюються в Калиновому та готуються до натиску — DeepState

Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.

10 години ago

Трамп заявив, що у США тепер є «занадто багато» яєць

Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.

10 години ago