Categories: Без рубрики

Китай у декілька разів збільшив постачання високоточних верстатів для Росії — Financial Times

Після початку війни в Україні китайські постачання сучасних верстатів до Росії виросли в 10 разів. Вони домінують в торгівлі високоточними пристроями з числовим програмним управлінням, життєво важливими для військової промисловості РФ.

Про це пише видання Financial Times

У повідомленні йдеться, що різке зростання постачання сучасних верстатів стурбувало союзників України, які намагаються обмежити доступ Росії до цього обладнання.

За даними російської митниці, у липні китайські виробники поставили обладнання на 68 мільйонів доларів, хоча цей показник у лютому 2022 року становив 6,5 мільйона доларів.

Російський імпорт інструментів з числового програмного управління з ЄС різко скоротився у зв’язку з посиленням обмежень з лютого 2022 року. Аналітики вважають, що Москва прагне отримувати інструменти з ЧПУ з джерел, які не підпадають під міжнародний контроль.

Митні декларації показують, що в липні на частку пристроїв з ЧПУ китайського походження припало 57% російського імпорту за вартістю, тоді як до війни цей показник становив всього 12%. Крім того, Москва імпортує значні обсяги інструментів з ЧПУ, вироблених на Тайвані й в Південній Кореї.

Зазначається, що в листопаді США ввели масштабні санкції щодо всіх великих російських імпортерів інструментів з ЧПУ. Тож, китайські компанії, які продовжують торгувати з російськими імпортерами, тепер ризикують потрапити під санкції США. Це поставить під загрозу їх здатність торгувати на інших ринках. Китайські постачання товарів, включаючи нафту, обладнання, споживчі товари та авто, допомагають підтримати постраждалу від санкцій російську економіку.

Олександр Габуєв, директор Російсько-євразійського центру Карнегі в Берліні, повідомив, що чинні санкції США і заходи експортного контролю проти військових підрядників Пекіна з інших питань змусили багато китайських компаній ігнорувати потенційні санкційні ризики США.

Багато китайських компаній очікують, що рано чи пізно всі компанії, пов’язані з Народно-визвольною армією, потраплять під санкції. Тому вони вважають, що або можна спробувати залишитися на ринку, уникаючи поглиблення військових зв’язків, і все одно потрапити під санкції, або можна просто піти напролом.

Пекін наполягає на тому, що не постачає смертоносну зброю до Москви й заперечує підтримку військових дій РФ, але також відкидає застосування санкцій.

Відомо, що голова КНР Сі Цзіньпін в жовтні повідомив Володимиру Путіну, що річний обсяг торгівлі між двома країнами досяг  “максимуму” і становить майже 200 мільярдів доларів.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

6 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

7 години ago