Categories: Без рубрики

Китай замінить азійські проєкти USAID, скасовані Трампом

Відтоді, як адміністрація Трампа вирішила закрити USAID, розірвати більшість контрактів з іноземної допомоги та звільнити або відправити у відпустку більшість своїх співробітників, американські законодавці, експерти з розвитку та фахівці з національної безпеки підкреслили геополітичні ризики, пов'язані зі згортанням американської зовнішньої допомоги країнам, що розвиваються.

Про це повідомляє Bloomberg.

Багато з цих законодавців та експертів попереджали, що Китай може втрутитися і посилити свій вплив на країни, що розвиваються, після того, як він роками зваблював чиновників в Африці, Азії та Південній Америці десятками мільярдів кредитів, спрямованих переважно на інфраструктуру в рамках пекінської ініціативи «Один пояс, один шлях».

І це, безумовно, спрацювало. Китай вже оголосив про фінансування камбоджійської ініціативи з розмінування, яка була припинена, а потім відновлена США. У середині березня Пекін також оголосив про проєкт з розвитку дітей раннього віку в Руанді, де USAID нещодавно скоротило контракти. А китайські чиновники, як повідомляється, запропонували заповнити прогалини у фінансуванні в Непалі, розташованому між Індією і Китаєм.

Вілл Паркс, представник Дитячого фонду ООН в Камбоджі, заявив, що організація та Камбоджа підписали партнерство з Китаєм у 2024 році на основі пропозиції від 2022 року. За словами Паркса, воно було започатковане на початку цього місяця і «доповнює» фінансування з боку інших країн.

«За останнє десятиліття Камбоджа досягла величезного прогресу в інтересах дітей. Але подальше скорочення бюджетів допомоги може поставити під загрозу ці важко здобуті досягнення», — сказав він.

Уряд Камбоджі чітко вказав на цей зв’язок.

«Уряд Камбоджі працює з багатьма партнерами, і ми ніколи не покладаємося виключно на якогось одного партнера. Тому, якщо один партнер відмовляється від підтримки, ми шукаємо іншого партнера, щоб замінити його», — сказав речник уряду Пен Бона.

Китай теж зобов’язався продовжувати допомогу “без нав’язування жодних політичних сенсів”.

За словами одного з учасників слухань на Капітолійському пагорбі, призначеного Трампом Піта Марокко, який очолив атаку на USAID, запитали про проекти в Камбоджі та про швидку реакцію Китаю. Як вказує джерело агентства, Марокко відмахнувся від занепокоєння щодо посилення впливу Китаю.

У той час як команда Трампа заявила, що скасовані проєкти не принесли жодної користі американцям, Діана Путман, яка пішла у відставку з посади в.о. помічника адміністратора USAID з питань Африки, сказала, що мільярди доларів, які агентство виділяло на іноземну допомогу, допомогли надати послам США вирішальну перевагу.

«Їхні важелі впливу та здатність впливати на зовнішню політику в цій країні підкріплені грошима, які вони приносять, а на Глобальному Півдні ці гроші — це насамперед гроші, які має USAID», — сказала Путман.

Нагадаємо, що співробітник Департаменту урядової ефективності (DOGE) Ілона Маска обійме керівну посаду в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID), в той час, як Піт Марокко, який відіграв головну роль у ліквідації агентства, повернеться до Державного департаменту.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

12 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

13 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

13 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

13 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

13 години ago