Categories: Без рубрики

Киянам нагадують про ковід-вацинацію: госпіталізованих усе більше

За минулий тиждень в столиці зафіксовано майже 250 випадків хвороби.

За минулий тиждень у столиці на COVID-19 захворіло вдвічі більше містян, ніж на позаминулому. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Так, за її словами, із 11 до 17 липня було зареєстровано 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня – вже 245.

«Також є тенденція до збільшення госпіталізованих, отже спостерігаємо збільшення випадків тяжкого перебігу хвороби», – зазначила Гінзбург.

Вона зауважила, що таке стрімке підвищення рівня захворюваності за один тиждень влітку має насторожити та змусити вчергове згадати про заходи безпеки, насамперед про найефективнішу профілактику цієї небезпечної хвороби – вакцинацію.

«Хочу наголосити на тому, що навіть у найважчі для столиці дні з часів загострення військової агресії РФ комунальні заклади охорони здоров’я не припиняли процес вакцинації від COVID-19. Наразі в Києві працює 112 вакцинальних пунктів, тож кожен охочий може прийти до найближчого Центру первинної медико-санітарної допомоги або Консультативно-діагностичного центру та зробити першу, другу чи бустерну дозу. Продовжується також робота центрів масової вакцинації у торговельних центрах, а саме: в «Гулівері», «River Mall», універмазі «Україна» та інших», – повідомила Гінзбург.

Вона нагадала, що нещодавно в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами.

Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

«Проте навіть проведена вакцинація з дотриманням рекомендованих термінів не привід нехтувати добре знайомими, але трохи забутими заходами безпеки: за можливості уникаємо скупчення людей у закритих приміщеннях, в укриттях під час «тривоги» надягаємо медичні маски, слідкуємо за гігієною рук. Адже завдяки щепленням ви можете не відчути хворобу, але при цьому інфікуватимете людей поряд. А ось при найменших симптомах недуги слід звертатись до лікаря. Причому це можуть бути різні прояви: нежить, кашель, підвищення температури, розлади шлунку – що завгодно. Як ніколи сьогодні необхідно пильнувати себе та близьких і залишатися у строю. Щоб були сили наближати мир та зустріти його живими-здоровими», – наголосила Гінзбург.

Нагадаємо, у столиці з початку війни зареєстровано понад 35,2 тисячі випадків захворювання на COVID-19.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

З тимчасово окупованої території вдалося повернути трьох підлітків — Єрмак

На підконтрольну Україні територію з російської окупації вдалось повернути трьох підлітків.

29 секунд ago

ЄС готовий укласти торговельну угоду зі США, але наполягає на винятках — Bloomberg

ЄС готовий погодитися на торговельну угоду зі США, яка включатиме універсальне мито у 10% на…

12 хв. ago

Маск обіцяє створити партію, якщо ухвалять республіканський законопроєкт, у відповідь Трамп пригрозив позбавити його компанії держпідтримки

Американський мільярдер Ілон Маск обіцяє створити нову політичну партію, якщо законопроєкт Республіканської партії про податки…

25 хв. ago

У Палаті представників з’явилася резолюція щодо повернення Україні викрадених РФ дітей

У США конгресмени Грегорі Мікс і Майкл Маккол внесли до Палати представників двопартійну резолюцію, яка…

36 хв. ago

Продажі алюмінію з РФ до Китаю підскочили на понад 50%

Продажі російських базових металів до Китаю за п’ять місяців 2025 року зросли різко, підкреслюючи економічну…

1 годину ago

Келлог заявив, що саме Росія затягує мирні переговори

Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що саме Росія, а не Штати чи Україна, тягне…

1 годину ago