Верховна рада України ухвалила податкову амністію.
Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Верховна Рада України ухвалила податкову амністію, яка нібито дозволяє легалізувати тіньові статки. Відповідний законопроект, ініційований президентом, підтримали 243 нардепи.
Ухвалений документ дозволяє українцям вивести свої доходи й майно з тіні. За цим законом, у період із 1 вересня 2021-го до 1 веречня 2022 року громадяни, які до цього ухилялися від податків, зможуть провести одноразове добровільне декларування своїх активів. Надалі цим особам можна буде розпоряджатися майном, уникнувши покарання.
Водночас із того, що задекларують, необхідно буде сплатити податок. Найменша ставка – 2,5% для тих, хто має облігації внутрішньої державної позики. 5% треба буде віддати за розміщені в Україні активи. Найвища ставка передбачена для тих, хто має статки за кордоном – 9%.
До слова, податок можна сплачувати в розстрочку, рівними платежами. Та при цьому ставка зросте. Максимум до 11,5%.
Цікаво, що необов’язково декларувати всі активи. Наприклад, квартиру площею до 120 кв. м, будинок на 240 кв. м або нежитлову площу на 60 кв. м можна не вносити в документ. І ця власність буде легальною.
Також можна не декларувати один транспортний засіб вартістю до 2 мільйонів 250 тисяч гривень. Це у випадку, якщо це не яхта, літак, гелікоптер або автобус.
Окрім цього, не вносити в декларацію можна й інші активи, вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень.
Депутати також ухвалили закон, який посилює адміністративну відповідальність за неподання декларацій або недекларування доходів. Наприклад, прості громадяни сплатять штраф від 85 до 255 гривень. А підприємці – від 850 до 1 700 гривень.
Однак якщо не амністуватися, то за несплату податків максимальний штраф може сягнути 425 тисяч гривень. Водночас можуть позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років. Також можуть конфіскувати майно.
Данило Гетманцев, народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, зазначив, що відповідальності за неучасть у добровільному декларуванні немає. Тож жодних штрафів за це не передбачається. Наведені вище штрафи стосуються не до цієї добровільної декларації, а до обов’язкового декларування загалом.
«За подання чи неподання декларації в межах податкової амністії жодної відповідальності немає. Це – право громадянина», – наголосив Данило Гетманцев.
За словами наредпа, взяти участь у добровільному декларуванні може будь-хто охочий.
«Якщо ви, наприклад, певний час отримували зарплатню “у конвертах”, накопичили якусь суму й хочете в майбутньому нею законно користуватися – можете відкрити спеціальний рахунок у банку, сплатити податок і задекларувати ці кошти. Якщо не хочете – можете не робити. Однак у майбутньому, якщо в Україні ухвалять відповідне рішення, за яким питатимуть, наприклад, при покупці авто, звідки у вас ці кошти – не ображайтеся, якщо вам тоді не буде як пояснити походження грошей», – пояснив пан Данило.
Також нардеп наголосив, що українцям не потрібно декларувати ті кошти, які зароблені законно – «білі» зарплати, спадок тощо.
Цікаво, що ця податкова амністія звільняє від відповідальності, встановленої за ухилення від податкування.
«Якщо ж ці гроші здобуті злочинним шляхом – ніхто від цієї відповдальності не звільняє внаслідок подання податкової декларації. Тобто злочинці не зможуть легалізувати свої гроші, заробленні незаконно, за рахунок подання цієї декларації», – зазначив пан Данило.
За словами Данила Гетманцева, наразі «на руках» в українців – 50 мільярдів доларів.
Важливо, що під час року добровільного декларування відповідні контролюючі органи будуть контролювати тільки наявність арифметичних помилок у деклараціях.
«Банк при прийнятті на рахунок цих грошей контролюватиме їхнє у звичайному режимі – у межах вимог фінансового моніторингу, без будь-яких додаткових обмежень. Держава не запитує походження коштів. Ми спростили цей механізм добровільного декларування й закликаємо всіх взят участь», – підкреслив Данило Гетманцев.
Фото: unsplash
Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…