Київ готовий підтримувати прогресивні ініціативи наукових парків, створених при закладах вищої освіти. Адже вони є рушійною силою інновацій, які вже сьогодні успішно застосовують на фронті та в тилу.
На цьому наголосив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, відкриваючи науково-практичний форум «Наукові парки як драйвери міської інноваційної екосистеми: синергія закладів вищої освіти, науки та міста».
«В умовах війни та необхідності швидкого впровадження інноваційних рішень у виробництво саме наукові парки є тим оптимальним майданчиком, який дає змогу значно скоротити час циклу від ідеї до застосування в реальному секторі економіки. Адже сьогодні дуже бракує часу на розробку нових військових технологій, наприклад з удосконалення зброї та протимінних засобів», – зауважив Микола Поворозник.
За його словами, сьогодні у Києві розташовано 118 закладів вищої освіти, які є потужним ресурсом для соціального й економічного поступу міста. І об’єднання їхніх інноваційних наукових розробок, виробничих потужностей та залученого капіталу може значно підвищити конкурентоспроможність столиці та розвинути державно-приватне партнерство.
Окрім цього, наукові парки при вишах можуть позитивно вплинути на створення робочих місць, трансфер технологій, залучення інвестицій, підтримки стартапів і підвищення якості життя громади.
«Київська влада відкрита до співпраці, готова підтримувати прогресивні ініціативи та сприяти створенню інтелектуального середовища, яке посилить економічний та науковий фундамент столиці», – запевнив Микола Поворозник.
Організатором науково-практичного форуму виступила комунальна науково-дослідна установа «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» в межах Київського науково-інноваційного кластера та за підтримки Київської міської державної адміністрації. Програма заходу включала дві панельні дискусії щодо ролі наукових парків у розвитку міста, необхідності законодавчої підтримки таких інституцій та особливостей побудови інноваційних екосистем у точці перетину університетів, бізнесу та громад.
Захід об’єднав понад 100 учасників – представників закладів освіти, наукових установ, бізнесу, громадського сектору та органів місцевого самоврядування. Зокрема, у форумі взяли участь очільники наукових парків і представники КНЕУ ім. В. Гетьмана, КНУ ім. Т. Шевченка, МНТУ ім. Ю. Бугая, КНУБА та «Науковий парк «Київська політехніка».
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вбачає зв’язок між телефонними розмовами російського диктатора Володимира Путіна й президента…
Очільник Комітету із закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол закликав американську адміністрацію швидко відновити…
Агентство з охорони довкілля США відправило в адміністративну відпустку 139 співробітників, які підписали листа з…
Новопризначений голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи,…
У Києві після масованої атаки РФ з вечора 3 на 4 липня всі пожежі ліквідовано,…
Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови повідомив президентові України Володимиру Зеленському, що США…