Ризик поширення гепатиту А в столиці пов'язаний із міграцією населення між областями. А оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, Київ перебуває в зоні потенційної небезпеки.
Про небезпеку попередила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
За її словами, спалах гепатиту А у Вінницькій області для киян є підставою посилити особистий контроль за власною інфекційною безпекою. Для ефективного запобігання захворюваності у столиці містяни мають бути обізнаними щодо цієї хвороби, шляхів її передачі та перших симптомів.
Вірусний гепатит А — це гостра інфекційна хвороба. Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом.
Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей і відпочинку — коли виникають труднощі з дотриманням правил особистої гігієни, вживається вода з неперевірених джерел. Так само великий ризик зараження під час побутових контактів — у сім’ї та колективах.
Щоб знизити ризик зараження гепатитом А необхідно дуже уважно слідкувати за гігієною рук — ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.
Воду слід пити з пляшок або кип’ятити, посуд — добре вимивати.
Також не можна пити з однієї склянки з іншою людиною, «пробувати» страви з її тарілки, використовувати одну ложку, виделку без попереднього миття.
Нагадаємо, що у Вінницькій області підтверджено 186 випадків гепатиту А.
Фото: відкриті джерела
Кількість загиблих внаслідок російського удару по столиці зросла до 10 осіб.
Французький президент висловив підтримку Україні на тлі масованого удару Росії по цивільній інфраструктурі сьогодні, 24…
Один із найбільших у світі постачальників сировинних товарів і рідкісноземельних матеріалів Glencore продав свою частку…
Син президента США пише пости про Зеленського у соцмережі Х.
Президент Володимир Зеленський заявив, що після зустрічі у Лондоні було сформовано новий документ щодо питання…
ПТРК Javelin придбає Іраландія у кількості 44 ракет та 36 легких командних пускових установок LWCLU.