Categories: Без рубрики

Київ увійшов у рейтинг тридцяти п’яти столиць світу з найкращими показниками якості повітря у 2024 році

У щорічному світовому рейтингу 2024 IQAir World Air Quality Київ увійшов до тридцяти п’яти столиць світу з найкращими показниками стану повітря. Розташувавшись між Амстердамом (Нідерланди) та Кіто (Еквадор), столиця України посіла 33 місце в рейтингу, опинившись у «зеленій зоні».

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«Приємно, що з 2022 року, відколи міська система моніторингу повітря стала одним із джерел даних на сайті міжнародної компанії «IQAir», Київ вже втретє опиняється в «зеленій зоні» рейтингу. Це підтверджує наші аналітичні дані, отримані за 2024 рік. Нещодавно ми звітували, що впродовж минулого року майже 75% часу загальний рівень забрудненості повітря в Києві був низький або дуже низький. Це означає, що переважну більшість часу кияни дихали чистим повітрям», – зазначив Олександр Возний.

Він додав, що згідно з даними 2024 IQAir World Air Quality Report, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві протягом минулого року становила 9.4 мг/м³. Це забезпечило українській столиці місце в «зеленій» зоні, поруч із такими містами як Токіо (Японія), Рига (Латвія), Відень (Австрія) та іншими.

«Звісно, як і в будь-якому мегаполісі, в Києві час від часу бувають періоди, коли ми фіксуємо погіршення якості повітря. Серед причин забрудненості повітря минулого року були, зокрема, метеорологічні умови, транскордонний вплив, пожежі в екосистемах міста та області, ворожі обстріли. Водночас слід враховувати, що показники, які відображаються в режимі реального часу, свідчать лише про поточний стан якості атмосферного повітря та не відображають загальної тенденції за весь рік», – підкреслив Олександр Возний.

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшла 121 столиця. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нью-Делі (Індія), Дакка (Бангладеш), Душанбе (Таджикистан). До списку міст із найчистішим повітрям – Нассау (Багамські Острови), Сан-Хуан (Пуерто-Рико), Папеете (Французька Полінезія).

Нагадаємо, що в Києві функціонує найбільша в Україні автоматизована система моніторингу якості повітря. За її роботу відповідають 53 пункти спостереження європейського зразка: 46 індикативних та 7 референтних пунктів. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться в режимі реального часу на сайт https://asm.kyivcity.gov.ua/ та в застосунок Київ Цифровий.

Довідково.

IQAir World Air Quality Report – це щорічний рейтинг, що складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року. У цьогорічному звіті представлені дані про якість повітря за показником пилу фракції PM 2.5 із 8 954 міст світу. Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 40 000 станцій моніторингу якості повітря, включно з міською системою моніторингу Києва.

Recent Posts

США на переговорах у Лондоні представлять свою пропозицію щодо визнання Криму російським

Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…

11 хв. ago

Суд продовжив запобіжний захід головному психіатрові ЗСУ Друзю до 15 червня

17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.

36 хв. ago

Україна за три місяці імпортувала майже 128 тисяч дронів із Китаю

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.

51 хв. ago

87-річний ексвикладач ЛНУ, якого звинуватили у домаганнях, оскаржує своє звільнення у суді

Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…

1 годину ago

Окупанти влучили у цивільне авто у Мирнограді

Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.

1 годину ago

Орбан проголосував проти України в ЄС в ініційованому ним опитуванні

Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".

2 години ago