Київрада збільшила максимальну суму відшкодування за незалежні джерела електроенергії, які мешканці столичних багатоповерхівок встановлюватимуть за свої кошти.
Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Київ збільшує максимальну суму відшкодування з бюджету міста за незалежні джерела електроенергії з 80 до 300 тисяч гривень для мешканців столичних багатоповерхівок. Таке рішення Київрада ухвалила під час свого засідання, 4 липня.
“Ідеться про те, щоб зробити ще лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії. А саме: збільшити максимальний поріг компенсації (для великих будинків – у кілька разів). І запровадити справедливу градацію: що більші витрати будинку, то більша гранична сума допомоги від міста. Адже більша поверховість житлового будинку та його площа визначають і більшу потребу в енергоспоживанні. А значить – необхідне більш потужне обладнання для заміщення електроенергії під час відключень. Це те, на чому наголошували будинкові громади”, – підкреслив мер Києва Віталій Кличко.
Так, за словами очільника столиці, місто сьогодні компенсує 75% вартості обладнання. Однак максимальна сума допомоги – не більше 80 тисяч гривень за одну одиницю обладнання. Місто пропонує збільшити цю суму залежно від поверховості будинку, щоб мешканці могли самостійно закуповувати більш потужне обладнання.
Місто, як і зараз, буде відшкодовувати 75% від вартості придбаних незалежних джерел електроенергії. Однак гранична сума буде змінюватись:
Відповідні зміни внесуть до рішення “Про деякі питання підготовки житлового фонду столиці до проходження зимового періоду в умовах воєнного стану”.
Віталій Кличко підкреслив, що повертатиме гроші за придбання генераторів мешканцям усіх багатоповерхівок.
“Підкреслю: удосконалений порядок відшкодування стосуватиметься не тільки ОСББ та ЖБК. А всіх багатоповерхових будинків столиці, де таке рішення ухвалять мешканці. Переконаний, удосконалена програма працюватиме ще ефективніше. І ще більше київських будинків стануть стійкішими в умовах енергодефіциту”, – наголосив Кличко.
Також мер Києва нагадав, що сьогодні в столиці діють програми для ОСББ та ЖБК, які дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення.
Окрім самого рішення, Віталій Кличко також показав, як мешканці житлового будинку на вулиці Великій Васильківський вже здійснили комплекс енергоефективних заходів. Так, на даху будинку встановлені сонячні панелі та інвертори, які є дублювальним джерелом електроенергії. Зокрема для будинкового обладнання, в ситуаціях можливого вимкнення електроенергії, зазначив мер міста.
Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А, якщо з освітленням місць загального користування і зовнішнім освітленням – на батареях це все може працювати добу. Якщо ж і з підключеними ліфтами, то 12 годин.
На початок 2024 року таке обладнання встановили у 670 будинках ОСББ та ЖБК, а разом з іншими будинками – понад тисячу. Сума відшкодування від міста склала близько 18,6 млн грн.
Як підкреслив Зеленський, ситуація на фронті та реальна активність російської армії доводять, що наявного тиску…
Державний секретар США анонсував "важливий тиждень" щодо завершення війни Росії проти України.
Представники польської делегації робили селфі під час процесії. Зокрема, депутати Міхал Войцік та Роман Ґертих.…
Власники паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, попри…
За один протиповітряний бій Повітряні сили ЗСУ збили 11 крилатих ракет.
Найбільша кількість добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії, за ними слідують колишні радянські…