Мобільні оператори вирішили підвищити тарифи через економічну ситуацію та витрати на забезпечення мережі альтернативними джерелами електроенергії
KYIV, UKRAINE - DECEMBER 14: A view of the one of the Kyivstar mobile operator’s centers in the downtown on December 14, 2023 in Kyiv, Ukraine. Kyivstar, Ukraine's largest mobile and internet provider was took down by cyberattack of Russian hackers resulting in loss of phone reception and internet connection for more than 24.3 million Kyivstar customers. By Thursday evening, Kyivstar had partially restored fixed-line operations. However, the restoring works are still ongoing. (Photo by Vitalii Nosach /Global Images Ukraine via Getty Images)
Vodafone-Україна повідомляє про серйозне зростання тарифів за деякими тарифами на свої мобільні послуги і відправляє SMS із попередженнями про подорожчання з 11 грудня.
За даними ЗМІ, зміняться розцінки за 6 тарифами Vodafone-Україна, іноді вельми істотно. Наприклад, вартість послуг за тарифом Smart S+ зросте зі 170 до 210 гривень або більш ніж на 20%. Втім, разом зі зростанням цін дещо зросте обсяг одержуваних послуг, наприклад, з 20 до 25 Гб Інтернету і з 300 до 400 хвилин на інші мережі.
Слідом за ним, мобільний оператор “Київстар” у середньому на 25% підвищує плату за послуги. Про це повідомили у пресслужбі компанії у відповідь на запит агентства Інтерфакс-Україна.
“Компанія переглянула умови частини тарифних планів для абонентів контракту, а до кінця року перегляне ще частину тарифів підписки. У середньому ціна зміниться на 25% вартості тарифу”, — цитує агентство повідомлення пресслужби.
В рамках тарифних планів “LOVE UA Світло Контракт 2023”, “ВАШ Регіон”, “ВАШ ОПТИМУМ”, Smart Max, “ВАШ Преміум”, “ВАШ Преміум+” тарифи вже змінилися.
Також закрито тарифні плани: “ВАШ Вибір”, Smart, Київстар 4G, “Безлім”, “Київстар 4G Extra+ 2018”, “LOVE UA Магніт Контракт 2023”.
На рішення про зміну вартості послуг вплинуло зростання обсягів споживання, економічна ситуація та витрати на забезпечення мережі альтернативними джерелами електроенергії, пояснюють у Київстарі.
У компанії наголосили, що деякі тарифні плани не змінювалися понад рік, а деякі з початку повномасштабного вторгнення РФ. Востаннє перед нинішнім підвищенням компанія підвищувала тарифи для частини абонентів у квітні-травні 2024 року.
“Перегляд тарифів дозволить компанії продовжувати інвестувати в удосконалення мережі та забезпечення стабільного зв’язку для наших абонентів. Завдяки цим змінам ми зможемо ще активніше працювати над енергостійкістю, підтримкою безперебійної роботи мережі, розвитком 4G та будівництвом нових базових станцій по всій країні”, – повідомили у пресслужбі Київстару.
У компанії не змогли спрогнозувати, як ситуація розвиватиметься у 2025 році, зазначивши, що “точних дат або переліку тарифів, які можуть змінитися, немає”.
Нагадаємо, 29 листопада суд зняв арешт із 47,85% Veon в Київстарі та зі 100% корпоративних прав Veon в її інших українських дочірніх компаніях (Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech і Helsi). 47,85% корпоративних прав Київстару перебували під арештом через зв’язок підсанкційних російських осіб із Veon. Раніше Capitol Intelligence Group повідомляла, що група провідних американських інвестиційних фондів заявила про інтерес до поглинання Veon – нідерландського холдинга, який є власником найбільшого українського мобільного оператора Київстар.
Важливу роль у процесі надходження іноземних інвестицій відіграє колишній держсекретар США і ексголова ЦРУ Майк Помпео. У листопаді 2023 року він обійняв посаду незалежного невиконавчого директора Київстар. Помпео казав журналістам, що він вітає пропозицію про поглинання компанії такими американськими гігантами прямих інвестицій як Blackstone, KKR та Carlyle, і що колишній контрольний акціонер Veon, підсанкційний російський олігарх Михайло Фрідман повністю вийшов з Veon. Зазначалось, що поглинання Veon інвестиційними фондами вітається міністром торгівлі США, президентом Світового банку та Європейським банком реконструкції та розвитку. Помпео казав, що націоналізація Київстару буде “стратегічною помилкою”, бо ускладнить інвестування та обмежить потоки капіталу в післявоєнну Україну.
Цього року Veon зобов’язалася інвестувати $1 млрд в цифрову інфраструктуру України до 2027 року і закликала інших міжнародних інвесторів інвестувати в Україну зараз.
Додамо, 19 листопада Київстар, Vodafone та lifecell за 2,9 млрд грн купили нові частоти.
Київ через дипломатичні канали запропонував Італії та кільком європейським партнерам провести саміт щодо України на…
Президент США Дональд Трамп почав продавати передвиборчий мерч із написом Trump 2028. Він казав, що хоче…
Угорський премʼєр-міністр Віктор Орбан вирішив нагадати, що виступає проти вступу України до Європейського Союзу.
У переговорах про угоду зі США про видобуток корисних копалин"був досягнутий прогрес", але перемовини ще…
За даними МАГАТЕ, усі три атомні електростанції на підконтрольній Україні території – Хмельницька, Рівненська та…
Китай розглядає можливість звільнення частини імпорту зі США від 125% мит і просить компанії визначити…