Україна зберегла б кордони 1991 року, але без Криму і частини Донбасу. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що влада України для цього мала йти на компроміси з РФ, аби зберегти територію.
лавров Russian Foreign Minister Sergei Lavrov (L) meets with his Serbian counterpart Marko Djuric (R) in Moscow, on February 17, 2025. (Photo by TATYANA MAKEYEVA / POOL / AFP) (Photo by TATYANA MAKEYEVA/POOL/AFP via Getty Images)
Слова Пєскова і Лаврова наводять пропагандистські агенції росіян.
Речник Кремля Дмитрій Пєсков заявив, що Росія не хоче забігати наперед у питанні запропонованого перемир’я.
“Учора, спілкуючись з пресою, і Рубіо, і Уолтц заявили, що по різних дипломатичних каналах вони передадуть нам детальну інформацію про суть переговорів, що відбулися в Джідді. Ось спочатку ми маємо цю інформацію отримати. Також у нас заплановані в ці дні контакти з американцями, під час яких ми розраховуємо на повноту інформації”, – повідомив Пєсков.
Він не виключив, що в ході цих переговорів може “виникнути потреба в розмові по телефону президентів Росії та США”, і вона може бути «дуже швидко організована», але поки що запиту на таку розмову від Сполучених Штатів не надходило. Росія “уважно вивчає заяви” за підсумками зустрічі в Джідді, додав Пєсков.
Тим часом, глава російського МЗС наголосив, що українській владі потрібно було дотримуватися Мінських угод і стамбульської домовленості.
Зокрема, він заявив, що Україна залишилася б “у межах 1991-го року без Криму і якоїсь частини Донбасу”, якби Київ йшов на компроміс і реалізовував би власні ініціативи.
“Якби вони співпрацювали і реалізовували свою ж власну ініціативу, то у них все ще були б кордони 1991 року без Криму, без якоїсь частини Донбасу. Щоразу, коли вони обманюють, вони програють. Цей процес триває”, — сказав Лавров в інтерв’ю американським блогерам Ендрю Наполітано, Ларрі Джонсону і Маріо Науфалу.
Зазначимо, це формулювання вже суперечить логіці — відсутність “Криму та якоїсь частини Донбасу” порушує кордони 1991 року.
Серед іншого Лавров також заявив, що присутність на українській території військ країн НАТО під будь-яким прапором, у будь-якій якості, у тому числі миротворців, є загрозою для Росії.
Також Лавров каже, що інтереси Росії та США ніколи не будуть ідентичними, вони не можуть збігатися навіть на 50%.
Але обцяє, що рф ніколи не порушить юридичних та політичних зобов’язань, які пов’язують її з Китаєм. Мовляв, Москва ще ніколи не мала таких добрих і довірчих відносин з Пекіном, але складності теж є.
Нагадаємо, МЗС РФ після переговорів у Саудівській Аравії 11 березня повідомило, що Росія “не виключає можливості” контактів з представниками США протягом найближчих днів.
Як повідомлялось, топ-посадовець Трампа Стів Віткофф днями має відвідати Москву для зустрічі з Путіним.
За інформацією Reuters, Путін навряд чи прийме пропозицію США про 30-денне припинення вогню в Україні.
Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо у четвер зустрівся з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та…
У Міністерстві юстиції України не змогли підтвердити, чи їхній кандидат на посаду Уповноваженого із захисту…
Білий дім рекомендував припинити фінансування з боку США майже двох десятків програм, які займаються розслідуванням…
26 країн Європейського союзу готові продовжувати надавати Україні фінансову допомогу і зберігати цей підхід у…
Дві компанії з українським корінням Haiqu і Respeecher увійшли до списку 100 найперспективніших стартапів світу…
Міністр торгівлі США Говард Лутнік заявив, що Вашингтон і Пекін досягли остаточної домовленості щодо мит.