Categories: Без рубрики

Лазять по смітниках, виходять до людей: у міському парку в Бучі поселилася лисиця з дитинчатами

Тварин уже довго намагаються відловити, щоб випустити в заповідник.

Під Києвом в Бучанському міському парку розплодилися лисиці. Кілька місяців тому у парк прибігла вагітна самка і там привела трьох лисенятповідомляє ТСН.

Мама з дитинчатами залазять на лавки, витягують недоїдки зі смітників і розгулюють парком як повноцінні відпочивальники. Час від часу лисенята навіть підходять до людей і залюбки ласують наїдками, якими ті їх пригощають. І, звісно, дозволяють знімати себе на відео.

Охорона парку не дивується: кажуть, тут бачили і не таке:

«Бігала кенгуру, та що втекла… показували по телебаченню. Вона тут була, ми її ловили-ловили… і не зловили».

Коли охоронці помітили в парку лисенят, одразу припустили, що з тваринами щось не так. Викликали зоозахисників. Ті озброїлися сачком, клітками і вирушли ловити рудих. Чекати довелося 2 тижні — прудкі лисенята за цей час поламали кілька кліток, накрали з них м’яса. Нарешті одного хвостатого упіймали — після тижня лікування його випустили в заповідник.

Одне лисеня випустили у заповідник

«Найважливіше, що ми зробили — це вакцина від сказу» — розповідають зоозахисники.

Наступного разу ловили залишки сімейства. Знову поставили клітку, всередину поклали яловичину, м’ясом натерли навіть метал і дерева навколо, щоб привабити тварин. Але «спецоперація» поки провалилася — лисенята, вочевидь, займалися своїми справами і до клітки не прийшли.

Наступного разу лисенята не піддалися на провокації і не прийшли до клітки

Фахівці кажуть: те, що лисиці взагалі вийшли до людей — явище ненормальне, але зараз трапляється часто. Тварини ведуть нічний спосіб життя, і те що вони гуляють посеред людей вдень — перша ознака хвороби.

«Найнебезпечніше захворювання — це сказ. І всі дикі тварини можуть його переносити. А чисельність лисиць в Україні перевищує нормативну у 5-8 раз» — кажуть вони.

Головна причина, чому лисиць побільшало — вирубування лісів. Тварини змушені шукати прихисток серед людей, які їх підгодовують. Робити це вкрай небезпечно, нагадують ветеринари. Побачивши такого звіра радять оминати його і викликати відповідні служби.

Фото: фейсбук, скріншоти ТСН

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

1 годину ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

1 годину ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

1 годину ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

1 годину ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

1 годину ago