Раніше на місці музею працювала лабораторія, в якій 35 років тому виготовили цей витвір мистецтва.
Керамічне панно «Місто на семи пагорбах», яке минулого тижня зникло зі стіни фойе столичного готелю «Турист», зберегли. Про це у своєму Facebook повідомила мистецтвознавиця Євгенія Моляр.
Жінка пише, що особисто перевірила стан горельєфу разом з його авторкою — 91-річної київською художницею Галиною Севрук.
«Переконалися, що панно «Місто на сами пагорбах» не пошкоджене! Його демонтували і зберігають на складі готелю» — написала Моляр.
Чому саме керівництво готелю вирішило демонтувати панно, вона не повідомила. Натомість розповіла про те, що витвір планують передати у Музей керамічної лабораторії Ніни Федорової — культурний осередок, над створенням якого нині працюють столичні мистецтвознавці. Його планують відкрити в Софії Київській, де збереглося приміщення лабораторії «Софійська гончарня», в якій було виготовлене панно.
«Досьогодні на території Софії Київської збереглося приміщення лабораторії, у якому майже пів століття творилися видатне монументальне мистецтво. Я переконана, що «Місто» має повернутися в ці стіни у статусі музейного експонату!» — пояснює Моляр.
Робота над створенням музею триває понад півроку, але коли його відкриють, поки невідомо. Так само немає інформації і про те, де саме зберігатиметься панно увесь цей час.
Сьогодні ми повідомляли про Художній музей Києва, який збирає кошти на реставрацію Лівого та Правого левів.
Фото: фейсбук
Південна Корея успішно вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази США у Флориді на ракеті SpaceX Falcon…
Похорон Папи Римського Франциска відбудеться у суботу, 26 квітня, о 10:00. Святу Месу очолить кардинал…
Російська урядова хакерська група Gamaredon є однією з найбільших загроз для України, адже деякі її…
Сили оборони відкинули російських окупантів південніше Удачного у Покровському районі на Донеччині. Водночас російські війська…
Ватикан у вівторок, 22 квітня, опублікував фото Папи Римського Франциска у відкритій труні. Фотографії були…
Приватні японські інвестори – банки та пенсійні фонди – продали закордонні облігації на суму $17,5…