Голова Китаю Сі Цзіньпін під час візиту до Москви 8 травня заявив про підтримку Росії, назвав Путіна союзником у побудові нового світового порядку та підтвердив спільну позицію щодо війни проти України.
KAZAN, RUSSIA - OCTOBER 22 (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (R) greets Chinese President Xi Jinping (L) during their bilateral meeting prior to the opening of the BRICS Leader's Summit, October 22 2024, in Kazan, Tatarstan Republic, Russia. Putin and representatives of 30 countries are gathering in Kazan for the 16th BRICS Summit today. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це пише Reuters з посиланням на заяву лідера Китаю.
У спільній заяві після переговорів лідери Китаю і Росії зазначили, що конфлікт в Україні може бути врегульований “лише шляхом усунення його першопричин”. Це формулювання чітко повторює ключові меседжі російської пропаганди, якими Кремль виправдовує розв’язання повномасштабної війни – зокрема, “загрозу розширення НАТО”, “дискримінацію російськомовних”, а також утиски російської мови, культури й ЗМІ в Україні.
“Участь Сі, а також спільна заява, яка узгоджує позицію Китаю з російським баченням конфлікту – надає Путіну важливу підтримку на тлі тиску з боку США з вимогою припинити війну“, – йдеться в матеріалі.
Сі також заявив, що Росія й Китай повинні бути “справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань”.
Крім того, Сі та Путін пообіцяли посилити координацію в усіх сферах, зокрема у військовій, і “рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування” Китаю й Росії. Лідери також засвідчили намір особисто контролювати ключові напрями співпраці та добиватися зростання обсягів торгівлі й інвестицій до 2030 року.
Сі та Путін зустрічалися десятки разів і підписали “безмежне партнерство” у лютому 2022 року – менш ніж за три тижні до того, як Путін направив свої війська в Україну. Китай є найбільшим торговельним партнером Росії і надав Москві економічну підтримку, яка допомогла їй впоратися із західними санкціями.
Раніше президент США дав ствердну відповідь на запитання журналіста у Білому домі про те, чи попросить він Китай про допомогу у врегулюванні в Україні.
Актори й акторки нагадали, що Андрій Білоус, режисер вистави, фігурує у справі про сексуальне насильство.…
Державне бюро розслідувань затримало заступника ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
У п'ятницю, 9 травня, в центрі Києва правоохоронці зафіксували кілька порушень під час покладання квітів…
8 травня конклав кардиналів обрав Папою Римським кардинала Роберта Френсіса Прево. Це перший американець на…
Працівники Державного бюро розслідувань викрили схему розкрадання пального, призначеного для потреб Збройних сил України.
Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію Мішеля Терещенка щодо ветування скандального закону №12089, який стосується захисту…