Таким чином лікарі доєдналися до соціальної акції на підтримку добровільного прижиттєвого донорства, а також закликали українців не забувати, що кожен може врятувати життя людини.
Лікарі та співробітники Охматдиту підписали добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство, аби власним прикладом продемонструвати суспільству, що кожен може зробити позитивну справу для порятунку життя інших, йдеться у релізі лікувального закладу.
Медики з різних регіонів об’єднуються, аби власним прикладом закликати всіх українців надавати згоди та рятувати інші життя навіть після своєї смерті. У акції #Зроби_більше #Я_обираю #Я_донор вже взяли участь лікарі з медичної мережі «Добробут», клінічної лікарні «Феофанія» та НДСЛ «Охматдит».
Найближчим часом до них долучаться спеціалісти Інституту ім. О.О.Шалімова, Інституту ім. М. М. Амосова та ще багатьох медичних закладів України.
«Щодня в Україні люди помирають в очікуванні на пересадку органів. Втім кожна людина, навіть після своєї смерті може врятувати від 3 до 8 пацієнтів. За минулий рік в Україні провели 331 трансплантацію, з них 169 — від посмертних донорів. 59 людей після своєї смерті врятували життя 169 пацієнтам, яким пересадили їх органи. Однак сотні людей ще чекають свого донора. Стати донором — це шанс продовжувати роботи добро навіть після смерті. Ми рятуємо українських дітей щодня і хочемо зробити більше. Ми довіряємо системі трансплантології в Україні, своїм колегам-медикам та хочемо збільшити кількість прижиттєвих згод», — повідомив хірург-трансплантолог НДСЛ «Охматдит», кандидат медичних наук, Олег Годік.
Наразі процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна, тож мало людей роблять її при житті. Зараз після встановлення діагнозу смерті мозку, родичі померлого можуть дати дозвіл на трансплантацію органів. Втім, незабаром дати свою згоду чи незгоду на посмертне донорство можна буде в додатку «Дія». А поки над додатком працюють, лікарі хочуть підвищити обізнаність населення щодо донорства органів.
«Лише в Охматдиті понад два десятки дітей чекають на органну трансплантацію від неродинного донора. Ці пацієнти роками живуть в Охматдиті, тричі на тиждень проходять 4-годинну процедуру гемодіалізу та чекають на рятівну пересадку», — повідомили у медичному центрі.
Лікарі закликають українців підписувати прижиттєві згоди на посмертне донорство. Спеціалісти Охматдиту прийняли естафету від клінічної лікарні «Феофанія» і передали її лікарям Черкаської обласної лікарні та Асоціації дитячих лікарень України, аби ті продовжили важливу соціальну акцію.
Фото: Київ ТБ
Кілька людей загинули і ще кілька дістали поранення внаслідок ДТП на фестивалі у Ванкувері.
Таким тактичним прийомом росіяни, ймовірно, хочуть компенсувати вправність використання безпілотників українськоими військовими, зазначають в ISW.
Сенатор США зробив заяву про нові санкції проти РФ.
Сторони обговорили стратегічні питання діяльності JATEC та реалізацію попередніх завдань. "Безперечно, головна кінцева мета будь-яких…
Внаслідок ворожої атаки постраждали Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Донеччина, Сумщина та Черкащина.
Вночі ворог вкотре скерував на Дніпропетровську область безпілотники, 13 з яких знищила ППО.