Глобальне потепління збільшило швидкість танення льодовиків у Гренландії в п’ять разів за останні 20 років. Внаслідок цього багато островів та узбереж можуть опинитися під водою.
Tourists watching iceberg in the fjord from a zodiac. Landscape in the Johan Petersen Fjord, a branch of the Sermilik (Sermiligaaq) Icefjord in the Ammassalik region of East Greenland. Polar Regions, North America, Greenland, Danish Terrirory, autumn. (Photo by: Martin Zwick/REDA&CO/Universal Images Group via Getty Images)
Про це повідомили вчені з Копенгагенського університету, передає Reuters.
Учені спостерігають прямий звʼязок між глобальним потеплінням і швидким таненням льодовиків. Зазначається, що стародавній льодовий покрив містить достатньо води, щоб підняти рівень моря щонайменше на шість метрів, якщо він повністю розтане.
Танення крижаного щита Гренландії спричинило 17,3% спостережуваного підвищення рівня моря між 2006 і 2018 роками, а льодовики — 21%. У Гренландії нараховують майже 22 тисячі льодовиків.
Водночас дослідження тисячі льодовиків Гренландії показало, що швидкість танення ввійшла в нову фазу за останні два десятиліття. У середньому льодовики зменшуються на 25 метрів на рік, а раніше лише на 5—6 метрів.
Світ уже потеплішав майже на 1,2 °C вище за температуру доіндустріальних часів. А цей рік, найімовірніше, стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень.
Наслідки глобального потепління вже відчули на собі жителі острівної країни Тувалу. Острів йде під воду через підйом рівня води в Тихому океані на тлі глобального потепління.
Премʼєр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе запропонував жителям Тувалу переїжджати на материк. Щороку країна може приймати 280 тувалійців. Також Канберра виділить гроші на розширення головного острова Тувалу, щоб його мешканцям не довелося залишати свої домівки. Населення Тувалу становить 11 тисяч людей.
За оцінками NASA, до 2050 року значна частина Тувалу опиниться під водою, а найважливіші обʼєкти інфраструктури країни — нижче за рівень середнього припливу. До кінця століття на Тувалу очікують по 100 днів повені щороку.
Президент США Дональд Трамп скасував економічні санкції проти Сирії, виконуючи обіцянку, яку дав у травні.
Із 1 до 6 липня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, день донора, консультації з цифрової…
Нещодавно в Музеї книги і друкарства України, на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», урочисто відкрилася…
До Дня Конституції України в Національному музеї історії України відкрили спеціальну мінівиставку, яка присвячена драматичному,…
Екскерівник Броварського районного ТЦК та СП Юрій Бурляй користується елітним будинком у передмісті Києва, квартирою…
Цього тижня в Києві пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.