Угорщина "без зайвого шуму" полегшує умови в'їзду на свою територію для громадян Росії та Білорусі.
ZAGREB, CROATIA - OCTOBER 21: Border police on duty as Slovenia has reintroduced controls at the land border crossings with Croatia and Hungary due to the ongoing events in the Middle East, in Zagreb, Croatia on October 21, 2023. (Photo by Stipe Majic/Anadolu via Getty Images)
Про це пише Deutsche Welle.
Як повідомляється, після візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви Будапешт включив росіян і білорусів до програми так званої “національної карти”. Дана картка видається для охочих працювати в Угорщині на два роки з можливістю продовження.
Німецьке видання RND зазначає, що на європейському рівні спеціальна перевірка власників “національної карти” не проводиться, що вже викликало стурбованість у сусідів Угорщини. Також видання нагадує, що навесні угорський уряд оголосив, що очікує близько 65 000 заробітчан із сім’ями.
Євродепутат в інтерв’ю RND підкреслив, що дати дозвіл в’їжджати в країну ЄС без перевірки, коли влада РФ робить все можливе, щоб послабити Європу за допомогою гібридних атак — це неправильний шлях. Водночас він вважає неправильним “таврувати всіх російських громадян”.
З 1 липня по 31 грудня 2024 року Угорщина головує в Раді Європейського Союзу. Це головування привернуло увагу через політичні кроки прем’єр-міністра Віктора Орбана.
На початку липня голова угорського уряду відвідав Київ, де запропонував Україні припинити вогонь перед початком мирних переговорів із Росією. Після цього Орбан провів переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, а пізніше відвідав Китай для зустрічі з Сі Цзіньпіном.
Посли країн ЄС засудили Орбана за його “мирну місію”. Депутати Європарламенту також закликали позбавити Угорщину права вето через такі дії.
Днями в Міністерстві закордонних справ Польщі запропонували Орбану вийти з ЄС і НАТО, і створити союз із російським диктатором Володимиром Путіним. Такою була реакція країни на те, що Орбан розкритикував “хибну” політику ЄС і НАТО, а також “лицемірство” Польщі.
Також представник польського МЗС Теофіл Бартошевський додав, що, на відміну від Угорщини, його країна після повномасштабного вторгнення РФ в Україну не веде бізнес із Росією, оскільки це була атака “як на Польщу, так і на США, Європейський союз і НАТО”.
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…
У Святошинському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої чоловік отримав вогнепальне поранення.
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…