В Україні нині приблизно 1800 шкіл поки не мають власних укриттів.
Укриття. Фото: Getty Images.
Про це в інтервʼю hromadske повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Сташків.
За його словами, наприкінці 2023-2024 навчального року майже 75% шкіл були забезпечені укриттями. Вони тоді працювали в очному або змішаному форматі.
Заступник міністра освіти запевнив, що до 1 січня 2025 року укриття будуть мати вже 85% шкіл.
Держава виділяє кошти, щоб допомогти органам місцевого самоврядування будувати укриття. Торік це були 1,5 мільярда гривень, за які вдалося відремонтувати й збудувати 187 об’єктів фонду захисних споруд.
«Першочергова потреба будівництва укриттів у школах, де можна буде відновити очне навчання. У низці громад ми будуватимемо одне укриття на 3–4 школи. Тобто сховище буде у так званій опорній школі, до якої автобусами підвозитимуть дітей з 2–3 сусідніх невеликих шкіл», — додав посадовець.
Відомо, що дистанційно в Україні навчаються приблизно 600 тисяч учнів. Такий формат все ж залишиться попри те, що укриттів стане більше. Адже безпекові умови дозволяють відновити очне навчання не в усіх регіонах.
Нагадаємо, у серпні мер Києва Віталій Кличко заявив, що у закладах освіти столиці укриття загально можуть вмістити 317 000 людей. Зазначається, що нині в укриттях встановлюють резервне освітлення, резервні джерела струму, системи вентиляції та інше необхідне обладнання. Працює Wi-Fi.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.