ДСФМ спільно з СБУ встановила схему фінансування благодійного фонду, який спрямовував кошти на підтримку церковних приходів УПЦ (МП).
Народный депутат Вадим Новинский в кулуарах Верховной Рады Украины, в Киеве, 6 декабря 2019 г. Фото Кузьмин Александр / УНИАН
Очільник Державної служби фінансового моніторингу України Філіп Пронін під час засідання Ради національної безпеки та оборони 5 лютого розкрив нові подробиці у справі колишнього народного депутата та олігарха Вадима Новинського.
Державна служба фінансового моніторингу (ДСФМ, Фінмоніторинг) спільно з СБУ встановила схему фінансування благодійного фонду, який спрямовував кошти на підтримку церковних приходів УПЦ (МП).
“Проводиться масштабне розслідування — майже всі області покриті фінансуванням за рахунок коштів з РФ і за рахунок людини, яка зараз перебуває під санкціями. Це український олігарх, який задіяний у цьому разом із партнерами з РФ”, — зазначив Пронін.
Керівник Фінмоніторингу не назвав імені бізнесмена, однак 18 січня СБУ оголосила підозру саме Вадиму Новинському. Його звинувачують у держзраді та порушенні рівноправності громадян залежно від релігійних переконань.
Як зазначили правоохоронці, за сприяння російського патріарха Кирила Новинський став куратором від РПЦ в Україні, виконував його настанови та вказівки, щоб забезпечити вплив УПЦ МП на значну кількість вірян.
“Народний депутат також використовував право законодавчої ініціативи з метою приховування наявності церковно-канонічного зв’язку і входження УПЦ до структури МП РПЦ та забезпечення збереження впливу РПЦ на території України”, – повідомили правоохоронці.
Нагадаємо, президент Зеленський анонсував “кілька жорстких пакетів” санкцій проти олігархів, посадовців і депутатів, які збагачувалися на рахунок держави та громадян.
Також Пронін на засіданні РНБО розповів, що у січні викрили благодійний фонд, який здійснював нецільове використання благодійних внесків через придбання дороговартісних активів.
“Інший благодійний фонд допомагає реальному бізнесу ухилятися від сплати податків, а потім використовувався як власний гаманець через фізосіб“, – додав голова ДСФМ.
Загалом у січні спільно з Державною податковою службою було виявлено порушень на 10 млрд гривень.
“У контексті опрацювання “скруток” наразі в роботі найбільше оптово-роздрібні тютюнові компанії, які надають послуги “схемного ПДВ” та прихованої конвертації. Вже є перші результати та блокування мільйонів гривень”, – сказав Пронін.
23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…
Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.
Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…
У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…
Рада директорів Всесвітнього економічного форуму одностайно підтримала рішення Комітету з аудиту та ризиків розпочати незалежне…
У Франції заявили, що європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода щодо припинення розв’язаної РФ…