Раніше того ж дня всі закордонні місії USAID отримали наказ закрити, а весь персонал був відкликаний до п'ятниці, як підтвердили CBS News кілька джерел.
USAID
Про це повідомляє CBS News.
У заяві зазначається, що весь «персонал за прямим наймом» буде відправлений у відпустку, за винятком тих, хто виконує «критично важливі функції, основне керівництво і спеціально призначені програми». Керівництво USAID повідомить тих, хто потрапить до списку винятків, до 15:00 четверга за східноєвропейським часом, і надасть подальші вказівки щодо того, як подати запит на виняток, йдеться в електронному листі.
У заяві зазначається, що агентство разом з Державним департаментом розробляє план організації та оплати зворотної подорожі протягом 30 днів для персоналу USAID, який працює за межами США. В електронному листі зазначається, що контракти PSC (контракти з надання особистих послуг) та ISC (контракти з надання незалежних послуг), «які будуть визнані несуттєвими, будуть розірвані».
У ньому також сказано, що будуть розглядатися «індивідуальні» винятки і продовження термінів повернення на основі «особистих або сімейних труднощів, мобільності або міркувань безпеки».
У вівторок ввечері кілька співробітників USAID, які працюють у столичній штаб-квартирі агентства, повідомили CBS News, що вони отримали окремі електронні листи з повідомленням про те, що їх відправили в оплачувану адміністративну відпустку.
Джерела повідомили CBS News, що такі листи отримали переважна більшість співробітників штаб-квартири. У копії службової записки, наданої CBS News, зазначається, що співробітники повинні залишатися «доступними» по телефону та електронній пошті в робочий час, але їм заборонено заходити в будівлі USAID.
Згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США, USAID налічує понад 10000 співробітників, близько двох третин з яких працюють за кордоном. Близько 1400 працюють у штаб-квартирі агентства у Вашингтоні. Агентство утримує понад 60 місій у країнах і регіонах.
Агентство надає гуманітарну допомогу більш ніж 100 країнам, включаючи ліквідацію наслідків стихійних лих, охорону здоров’я та медичну допомогу, а також надзвичайні продовольчі програми.
Згідно зі звітом, більша частина цих коштів пішла на програми врядування, спрямовані на розвиток і зміцнення демократичного врядування, за якими йдуть гуманітарні програми та програми в галузі охорони здоров’я. Країнами, які отримали найбільше коштів у 2023 фінансовому році, стали Україна, Ефіопія та Йорданія.
Майбутнє агентства, яке було створено в 1961 році для боротьби з бідністю, зміцнення демократії, захисту прав людини і глобальної охорони здоров’я, наразі є невизначеним.
Напередодні президент США Дональд Трамп призначив державного секретаря Марко Рубіо виконувачем обов’язків адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та пообіцяв припинити фінансування сумнівних проєктів.
В Білому домі обговорюють майбутній заробіток в росії.
Делегація українських перетворників на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком прибули до Лондона для участі…
Швейцарія схвалила додаткові санкції проти росії, введені Європейським Союзом, включаючи розширення заборони на рекламу для…
22 квітня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Сливу Юрія Михайловича з посади судді…
Бундесвер звернувся до великих компаній Німеччини з проханням надати матеріально-технічну підтримку на випадок необхідності терміново…
Контррозвідка СБУ заявляє про затримання агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові удари по Черкаській…