Президент Франції Еммануель Макрон підписав угоди на суму $10 мільярдів із В’єтнамом, включно з закупівлею 20 літаків Airbus та співпрацею у сфері ядерної енергетики й оборони.
Про це пише Reuters.
Це перший візит президента Франції до В’єтнаму майже за десять років. Під час перебування у Ханої Макрон і в’єтнамські лідери домовилися про низку важливих контрактів, серед яких — купівля 20 літаків Airbus, а також стратегічні домовленості у галузі ядерної енергетики та оборони.
Загалом було підписано 14 угод.
У заявах для преси Макрон повторив підтримку Францією свободи судноплавства, яка є важливою для В’єтнаму, оскільки він часто конфліктує з Пекіном через спірні кордони в Південно-Китайському морі.
Макрон додав, що партнерство з В’єтнамом “передбачає посилене оборонне співробітництво”, посилаючись на підписання кількох проєктів щодо оборони та космосу.
Президент В’єтнаму Люонг Куонг заявив, що оборонне партнерство передбачає «обмін інформацією зі стратегічних питань» і тіснішу співпрацю в оборонній промисловості, кібербезпеці та боротьбі з тероризмом.
Такий крок відбувається на тлі триваючої торговельної війни між США і Китаєм, яка суттєво змінює світові торговельні зв’язки. І Франція, і В’єтнам зіткнулися з високими тарифами на свої товари — 46% і 50% відповідно, які набудуть чинності в липні.
Європейський Союз висловлює занепокоєння, що В’єтнам, економіка якого орієнтована на експорт, може укласти торговельну угоду з Вашингтоном, що потенційно зашкодить інтересам європейського блоку. Зараз Франція намагається зміцнити двосторонні відносини з В’єтнамом, щоб забезпечити собі вигідні умови у нових глобальних реаліях торгівлі.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до західних партнерів із закликом надати близько $30 мільярдів до…
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що зустріч лідера РФ Володимира Путіна з президентом України Володимиром…
Ціни на нафту зросли в середу, 28 травня, оскільки інвестори врахували ризики постачання з Венесуели…
В оперативно-тактичному угрупованні «Харків» спростували інформацію, ніби російська армія перекинула 50 тисяч військових до кордону для наступу на Харків.
Внаслідок вибуху на хімічному заводі у східній китайській провінції Шаньдун загинуло щонайменше п'ятеро людей.
Угорщина і Словаччина заблокували ухвалення країнами Євросоюзу декларації про зміцнення демократії в Європі, підготовленої Польщею.