Categories: Без рубрики

Малевича і Рєпіна офіційно визнали українськими митцями

Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій вирішила внести 11 унікальних музейних предметів до Державного реєстру національного культурного надбання. Серед них — шедеври двох видатних художників, яких відтепер офіційно визнали українськими митцями: Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.

Як повідомило міністерство, серед них – шедеври двох видатних художників, яких відтепер офіційно визнали українськими митцями: Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.

Картина Малевича “Суперматизм-65” з колекції Харківського художнього музею є яскравим прикладом супрематизму — художнього стилю, який Малевич започаткував у 1915 році. На формування творчості митця значно вплинуло українське село, де пройшли його дитинство і юність. Малевич народився у Києві, його мати — українка, уродженка Полтави. Він вважається першим художником, хто відобразив Голодомор в Україні (малюнок “Де серп і молот, там смерть і голод”). Під час арешту в графі “національність” Казимир Малевич власноруч написав “українець”. Відтепер провідні музеї світу ідентифікують його як українського митця.

Картина Малевича “Суперматизм-65”

Картина Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові” з колекції Харківського художнього музею також увійшла до Державного реєстру національного культурного надбання. Захопившись історією Запорозької Січі, митець писав: “ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці”. Майже 20 років він працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям.

Картина Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”

Рєпін народився в Україні і за його власним бажанням митця було поховано на його садибі в Україні.

Ще один важливий артефакт, який занесли до Держреєстру, — Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) зі збірки Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Євангеліє є унікальним поліграфічним шедевром, примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату.

Нагадаємо, студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого зробили сенсаційну знахідку: фільм “Карл Бруннер” 1936 року, який вважався втраченим.

Recent Posts

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими та навесні…

52 секунди ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

17 хв. ago

Росіяни активно покращують і облаштовують свої позиції, використовуючи «режим тиші» — DeepState

Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…

49 хв. ago

Росіяни інсценували провокацію з обстрілом у Донецьку — ЦПД

Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли. 

1 годину ago

Український боксер Олександр Гвоздик нокаутував американця Голловея

Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.

1 годину ago