У Великій Британії арештували 378 людей після того, як країну охопили масові заворушення через резонансне вбивство дітей.
SUNDERLAND, ENGLAND - AUGUST 02: Far-right activists hold an 'Enough is Enough' protest on August 02, 2024 in Sunderland, England. After the murders of three girls in Southport earlier this week, misinformation spread via social media and fueled acts of violent rioting from far-right actors across England. While they prefer to be called 'concerned parents', their actions point to racial hatred with a particular focus on Islamophobia thus targeting mosques. (Photo by Drik/Getty Images)
Про це пише видання The Guardian.
Голова NPCC Гевін Стівенс сказав, що кожна громада по всій країні так чи інакше постраждала від заворушень.
Я хочу запевнити громадськість, що по всій країні діють згуртовані та надійні поліцейські заходи, і ми робимо все можливе, щоб впоратися із цими заворушеннями та гарантувати вашу безпеку.
Він наголосив, що кількість арештованих буде зростати щодня. Адже правоохоронці продовжують виявляти причетних до вбивств і затримувати винних.
Для цього робота ведеться цілодобово, і всі причетні будуть притягнуті до відповідальності.
Також прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що в країні створять «постійну армію» спеціалізованої поліції. Він звинуватив у цих вбивствах ультраправих активістів, а також дезінформацію в соцмережах про те, що нападник нібито був мусульманином і шукачем притулку.
Якою б не була видима мотивація, це не протест — це чисте насильство, і ми не потерпимо нападів на мечеті або наші мусульманські громади. Вся сила закону буде застосована до всіх, хто братиме участь у цих діях.
У понеділок, 29 липня, у місті Саутпорт 17-річний юнак, на ім’я Аксель Рудакубана, напав із ножем на людей, які перебували у танцювальній студії. Внаслідок нападу загинули три дівчинки (6, 7 та 9 років), ще понад 10 осіб зазнали поранень.
Поштовхом до початку заворушень стала інформація у соцмережах, що вбивця нібито є мігрантом та радикальним ісламістом. Це викликало гнів серед прихильників ультраправих.
Згодом у поліції дані про підозрюваного спростували та вказали, що він народився у Великій Британії, а його батьки – вихідці з Руанди. Однак страйкарі не зупинилися. У різних містах Великої Британії відбулися заворушення з погромами.
Спочатку люди зібралися біля мечеті у Саутпорті, як і закликали повідомлення з соцмереж, але в наступні дні протести почалися в низці інших міст.
Сутички виникли між активістами, що протестували проти мігрантів, та антирасистськими групами мітингарів.
У самому Саутпорті мечеть закидали камінням та пляшками із запалювальною сумішшю, підпалили фургон поліціянтів.
У Галлі, Ліверпулі, Бристолі, Манчестері, Сток-он-Тренті, Блекпулі, Белфасті страйкарі громили магазини і нападали на правоохоронців, у хід йшли цеглини та пляшки.
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс наступного тижня відвідає Індію з чотириденним візитом та зустрінеться з…
Російські війська вперше були зафіксовані з оновленою реактивною системою залпового вогню M-1991 калібру 240 мм…
Росіяни вперше за останні кілька років хочуть провести у столиці США Вашингтоні ходу «Безсмертного полку»,…
Другий вікенд Coachella 2025 пройшов з 18 по 20 квітня в Індіо, Каліфорнія, і подарував…
У Москві Таганський суд визнав винним Google у розголошенні особистих даних російських військовослужбовців, які загинули…