Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні вважає, що до наступної зустрічі «Коаліції охочих» щодо підтримки України мають долучитися Сполучені Штати.
Italy's Prime minister Giorgia Meloni attends a plenary session during the Summit on peace in Ukraine, at the luxury Burgenstock resort, near Lucerne, on June 16, 2024. The two-day gathering brings together Ukrainian President and more than 50 other heads of state and government, to try to work out a way towards a peace process for Ukraine -- albeit without Russia. (Photo by ALESSANDRO DELLA VALLE / POOL / AFP) (Photo by ALESSANDRO DELLA VALLE/POOL/AFP via Getty Images)
Про це вона сказала після паризької зустрічі лідерів країн щодо підтримки України, повідомляє ANSA.
«Зараз важливо мати можливість поширити часткове припинення вогню на цивільну інфраструктуру, таку як школи та лікарні, з метою досягнення повного припинення вогню», – цитує словами Мелоні її офіс.
Прем’єр-міністр іще раз наголосила, що не передбачається жодної участі Італії в можливому розгортанні західних військових сил в Україні.
Мелоні «підкреслила важливість продовження роботи зі Сполученими Штатами для припинення конфлікту і досягнення миру, який забезпечить суверенітет і безпеку України, сподіваючись на участь американської делегації в наступній координаційній зустрічі», заявили в офісі прем’єр-міністра Італії.
В інтерв’ю Financial Times італійський прем’єр заявила, що замість розгортання миротворчого контингенту в Україні вона хоче поширити на Україну положення НАТО про взаємну оборону, не приймаючи країну до альянсу. Це було б «простіше й ефективніше, ніж інші ідеї, які перебувають на столі», сказала Мелоні.
Ця пропозиція викликала подив у європейських та українських офіційних осіб, оскільки колективна оборона відповідно до статті 5 є суттю НАТО. Ризик опинитися безпосередньо втягнутим у війну з росією — ось чому адміністрація Трампа рішуче виступає проти членства України в НАТО. То навіщо ж Вашингтону погоджуватися на це?”, — зауважують журналісти.
Що стосується України, то паперові гарантії взаємної оборони навряд чи дадуть їй ті зобов’язання, яких вона шукає.
Мелоні заперечила, що сили, які забезпечують безпеку, ризикують спровокувати Москву. На відміну від цього, її бачення оборонної обіцянки Києву, без супутніх структур і військових баз НАТО, було б менш загрозливим для росії. Воно буде задіяне тільки в тому випадку, якщо росія знову нападе на Україну.
“Якщо вони бачать у цьому більшу загрозу, без України в НАТО, це означає, що у нас проблема. Це означає, що ми не можемо довіряти жодному миру, підписаному з росією, оскільки, якщо правда, що росія не хоче знову вторгатися в Україну, чому вона повинна сказати «ні»?“, — сказала Мелоні.
Хоча Мелоні не думає, що путін знову нападе на Україну, поки Трамп залишається при владі, «проблема в тому, що станеться після». Дональда Трампа це також має хвилювати, оскільки на карту буде поставлено його спадщину, сказала вона.
Малоймовірно, що Трампа або його чиновників переконають аргументи Мелоні, які можуть виглядати для них як чергова спроба нахлібництва в галузі європейської безпеки. Мелоні сказала, що їй потрібен час, перш ніж представити свій план Білому дому.
Раніше премʼєр-міністерка Італії Джорджа Мелоні пояснила, чому важливе поширення гарантій безпеки статті 5 Договору про НАТО на Україну.
Фонд Іннопрактика Катєріни Тіхонової, дочки російського диктатора Владіміра Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…
Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…
У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.