Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Італія повинна активніше долучатися до європейських ініціатив, спрямованих на припинення війни Росії проти України.
Friedrich Merz, leader of the Christian Democratic Union (CDU), during a joint news conference with Markus Soeder, Bavaria's prime minister, in Berlin, Germany, on Tuesday, Sept. 17, 2024. Merz will be the conservative candidate for chancellor in the national election due in September 2025, according to people familiar with the decision. Photographer: Krisztian Bocsi/Bloomberg via Getty Images
Таку заяву Мерц зробив після переговорів із прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні, які відбулися в Римі, повідомляє DW.
«Ми погодилися, що Італія тут (у мирному врегулюванні — ред.) повинна відігравати певну роль», — сказав канцлер.
Мерц розповів, що найближчими днями проведе переговори з іншими європейськими партнерами.
«Ми не повинні дозволити розділити себе в Європейському Союзі. Тут немає членів першого або другого сорту», — підкреслив канцлер та назвав Італію «незамінним стратегічним партнером».
Лідер німецького уряду також заявив на пресконференції з Мелоні, що досягнення 30-денного режиму припинення вогню в Україні залишається головною метою для Києва та його партнерів, однак питання введення міжнародного військового контингенту наразі не обговорюється.
Мерц нагадав, що ЄС готує 17-й пакет санкцій, зокрема проти «тіньового флоту» в Балтійському морі. Окрім того, Єврокомісія вже працює над додатковими санкційними пропозиціями. Сам канцлер підтримує ідею посилення тиску, включно із заходами проти газопроводу Північний потік-2.
Мерц також повідомив, що найближчими днями планує консультації в межах ЄС для узгодження зусиль щодо врегулювання конфлікту та розширення «коаліції рішучих», зокрема за участі Італії.
10 травня до Києва прибули лідери «коаліції рішучих»: президент Франції Еммануель Макрон, премʼєр-міністри Польщі та Великої Британії Дональд Туск та Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.
Вони провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом та повідомили про готовність України до повного припинення вогню.
За результатами зустрічі «коаліції рішучих» понад 20 лідерів країн взяли участь у спільному дзвінку, у межах якого закликали країну-агресора Росію до безумовного 30-денного припинення вогню з 12 травня. Москва відкинула заклик.
Станом на 16:00 неділі, 18 травня між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку…
Данія виділила вже 26-й пакет військової допомоги для України вартістю приблизно 4,2 мільярда данських крон…
Незаконна окупація Криму Росією поглибила страждання кримських татар на півострові. Туреччина підтримувала та підтримувати кримських…
Під час зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс та…
Подальше затягування переговорів з боку Росії підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що, як і вся Україна, тимчасово окупований росіянами Крим має бути вільним.