Categories: Без рубрики

Меж історичних ареалів немає, але буде заборона на нові будівництва: в Мінкульті розповіли деталі нового історико-архітектурного плану Києва

Документ має затвердити Київрада разом із новим Генпланом.

Розроблений Міністерством культури та інформаційної політики Історико-архітектурний опорний план Києва (ІАОП) дасть змогу протидіяти незаконній забудові історичних ареалів столиці. При цьому в документі таки немає встановлених меж та режимів використання території історичних ареалів, повідомляє прес-служба міністерства.

«Прозора, структурована система захисту культурної спадщини викликає несприйняття з боку тих, хто зазвичай вирішує питання в обхід законних інтересів держави та суспільства. Але відтепер МКІП матиме до чого апелювати у боротьбі з будівельним свавіллям. Адже міністерство ретельно відстежує збереження історичних ареалів і не допускає жодних маніпуляцій про висотність та режими на користь хаотичній забудові» — йдеться у повідомленні відомства.

За даними МКІП, новий ІАОП — це «фіксаційний документ». У ньому відображені межі 8 історичних ареалів Києва, при цьому 7 з них існували раніше, а саме: Центральний, Північний, Дарницький, Китаївський, Південний, Солом’янський та Пуща-Водиця. Також визначено восьмий історичний ареал «Биківня» навколо національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

У відомстві наголошують, що основні зміни полягають в актуалізації документа станом на 2021 рік.

«План містить всі взяті на облік об’єкти культурної спадщини та всі затверджені за останні 20 років зони охорони пам’яток культурної спадщини на території міста Києва, а також оновлену об’єднану буферну зону об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», нещодавно схвалену ЮНЕСКО» — йдеться в повідомленні.

В Мінкульті зазначають, що в зонах, де не розроблялися режими використання території історичних ареалів, передбачається тимчасова заборона нового будівництва та реконструкції зі збільшенням наявних об’ємно-просторових параметрів будівель (крім об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури).

Ця заборона начебто буде діяти до моменту розроблення і затвердження окремої науково-проектної документації «Межі та режими використання території історичних ареалів міста Києва», яку КМДА зобов’язалася розробити до винесення на розгляд сесії Київради проекту нового Генерального плану м. Києва.

Зауважимо, що саме за відсутність встановлених меж та режимів історичних ареалів Києва ІАОП критикують містознавці. Деякі з них зауважують, що без цієї документації Історико-архітектурний опорний план не матиме юридичної сили.

Крім того, в МКІП повідомляють, що затвердили ІАОП Києва, хоча повноваження для цього має виключно Київрада. Цей документ має бути частиною Генерального плану міста і ухвалений рахом з ним. Нагадаємо, новий Генплан Києва громаді досі не представили.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Суд відправив під домашній арешт колишнього заступника голови КМДА Прокопіва

Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід заступнику міського голови столиці Володимиру Прокопіву - цілодобовий…

2 хв. ago

Шон Пенн знову відвідав Україну та зустрівся з військовими

Американський актор і режисер Шон Пенн вчергове відвідав Україну. Під час поїздки він побував зокрема у…

18 хв. ago

Україна повинна «юридично розчистити перешкоди», якщо вона хоче прямих переговорів із РФ — Пєсков

Речник глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що для прямих переговорів із РФ Україна…

25 хв. ago

США ввели нові мита на імпорт сонячних батарей з чотирьох азійських країн

США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…

37 хв. ago

Глава МЗС Ірану летить до Китаю на тлі ядерних перемовин зі США

У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…

39 хв. ago

Вчені заявили, що виявили колір, якого ніхто раніше не бачив

Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.

1 годину ago