Сучасна війна і зростання попиту на озброєння кардинально змінили ситуацію на ринку металів, але Захід виявився не готовим до цих змін.
Про це заявив відомий гірничий підприємець Роберт Фрідланд, співголова компанії Ivanhoe Mines, в інтерв’ю Financial Times.
За його словами, оборонні бюджети країн різко зросли, але військово-промисловий комплекс стикається з нестачею ключових матеріалів — зокрема міді, графіту, германію, а також рідкісних металів, які критично важливі для виробництва боєприпасів, дронів, супутників та серверного обладнання.
“Уряд США на найвищому рівні стривожений. У них просто немає металів, які потребує сучасна війна”, — сказав Фрідланд.
Один лише стандартний снаряд калібру 155 мм містить до 1 кг міді, а попит на неї з боку армій Заходу зріс на 15–18% на рік.
Крім того, ті самі метали потрібні для “озеленення” економіки — від сонячних панелей до електромереж. Це створює небачений раніше дефіцит, через який гірничі гіганти, як-от BHP, Glencore і Barrick, прискорюють розробку нових родовищ.
Аналітики попереджають: якщо США та союзники не переглянуть свою політику щодо критичної сировини, їхня військова перевага може бути втрачена. За оцінками Carnegie Endowment, оборонний резерв США вже зараз покриває менше половини потенційних річних потреб.
Виставка Soft pink matter зосереджується на особистих роздумах мисткині про існування в тілі, що визначається…
В Успенському соборі Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Трійця Святая, слава Тобі", що вперше…
Північна Корея вже розмістила перші російські зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1». Окрім того, Кремль передав КНДР…
У Кремлі змінили риторику щодо військових витрат і заявили про плани скоротити оборонні видатки. Служба…
Військовий суд у Ростові-на-Дону, що в Росії, засудив полоненого бійця бригади «Азов» Дмитра Шанаєва до…
Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…