За його словами, проєкт надасть підприємцям із різних країн можливість дистанційно створювати власний бізнес в Україні та сплачувати податки. Він зазначив, що український проєкт “Е-резидент” матиме ще кращі умови, ніж аналогічний в Естонії, що відкриє нові конкурентні переваги для країни на ІТ-арені.
Е-резидентство в Україні — це особливий статус іноземного громадянина, який дає доступ до інформаційних сервісів, спрощує процедуру отримання адміністративних послуг і укладення цивільноправових договорів, а також дозволяє дистанційно відкривати бізнес. На першому етапі можна буде реєструватися у формі ФОП, з подальшою можливістю створення юридичних осіб у формі ТОВ.
Згідно з чинним законодавством, е-резиденти сплачуватимуть 5% податку на доходи в межах ліміту ФОП 3 групи, а понад ліміт — 15%, але тільки за зовнішніми контрактами на експорт послуг. Також з 1 квітня 2023 року Національний банк України дозволив е-резидентам відкривати поточні рахунки в українських банках.
Проєкт “Е-резидент” є частиною довгострокової стратегії Мінцифри, над яким працювали з 2019 року і який спрямований на створення цифрових можливостей для іноземців та сприяння економічному розвитку України.
Мінцифри зазначило, хто може стати е-резидентом
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило, що уряд ухвалив постанову, яка визначає механізм отримання іноземцем статусу е-резидента онлайн.
Проєкт врегульовує:
- механізм набуття та скасування статусу е-резидента;
- порядок формування та ведення системи «Е-резидент» спільно з Державною податковою службою та банками;
- захист персональних даних електронних резидентів.
Зручним також буде механізм сплати податків і звітування. Цю функцію виконуватиме той український банк, де іноземець відкрив поточний рахунок, запевнили у міністерстві.