Міністерство культури та Будинок органної музики подали дві апеляційні скарги на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду, який зобов’язав передати костел Святого Миколая в користування парафії. В апеляційних скаргах вони стверджують, що Парафія має права користувача ще з 2022 року.
Про це заявляє Римсько-католицька парафія св. Миколая в Києві.
“Оперативна подача апеляцій та незгода з рішенням суду свідчать, що для МКСК та НБОКМ важливішими є бюрократичні формальності, ніж безпека людей та збереження пам’ятки. Вони не забезпечили ані ремонт пошкодженого даху, ані демонтаж небезпечного скла з вікон, зате швидко знайшли ресурси для подальшої судової боротьби”, – йдеться у заяві.
Отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель парафії, зазначає: «Ми сподівалися на розсудливість і порядність МКСК у виконанні рішення суду та визнанні нашого законного права. Повернення костелу, незаконно відібраного за радянських часів, обіцяли ще 20 років тому. Це підтримано і громадою, і понад 25 тисячами підписів у петиції, і рішенням суду. Тому їхня подальша відмова викликає щире здивування. Адже наше право на отримання костелу в управління не заперечується Мінкультом та жодною особою. Тому факт оскарження рішення суду це лише підкреслює протиправність затягування з передачі костелу. За три з половиною місяці вони не знайшли часу ні на демонтаж небезпечного скла, ні на латання даху після обстрілу — попри обіцянки ще з січня. Але на апеляцію судового рішення час і ресурси знайшлися. На жаль, до збереження пам’ятки та передачі її громаді інтересу в них немає».
Релігійна громада заявляє, що МКСК і НБОКМ довели костел до руйнівного стану і тепер у своїх офіційних позиціях, в тому числі – в поданих апеляційних скаргах, намагаються перекласти відповідальність за стан збереження будівлі костелу на Парафію, стверджуючи, що з 2022 року Парафія має всі права користувача костелу.
“Це є очевидним спотворенням фактів. Право користування будівлею в розумінні Парафії та чинного законодавства має передбачати можливість проводити як мінімум аварійні ремонтні роботи без багатомісячних намагань їх погодити з будь-яким. Право користування костелом має передбачати можливість розвішувати на стінах ікони без попереднього погодження з будь-ким. Право користування будівлею костелу має передбачати можливість для Парафії сплачувати комунальні послуги за тарифами, що запроваджені надавачами таких послуг для релігійних організацій. Це базові речі, без забезпечення яких будь-які твердження Мінкульту та Будинку органної музики про нібито надання Парафії права користування костелом в 2022 році – є нікчемними та порожніми”, – йдеться у заяві.
Попри офіційні заяви, що Парафії “не заборонено” ремонтувати костел, кажуть у громаді, у реальності їй відмовляють навіть у залатані дір в даху без проєктної документації та погоджень з численними органами. Це свідчить про фактичну відмову НБОКМ виконувати свої обов’язки як користувача пам’ятки архітектури.
Парафія вимагає укладення офіційного договору з чітко визначеними умовами. Без юридичних гарантій жоден меценат не вкладатиме кошти в об’єкт, щодо якого немає визначеності та довіри до державних органів.
Національний архів США опублікував першу порцію документів — за місяць після того, як була розсекречена…
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…
Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).
У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.