У Міністерстві наголосили, що дороги «Великого будівництва» ніколи не будуть платними.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.
Раніше в мережі з’явилась інформація, що Україна збудує шість платних автобанів, а Міністерство вже визначило граничну вартість стягнення плати за проїзд.
Міністр інфраструктури запевнив, що ці дані не відповідають дійсності.
Насправді ж вказані 6 ділянок доріг обрали для потенційних пілотних проектів ДПП (державно-приватного партнерства). Цей формат передбачає «оплату частинами» інвестору від держави, без плати за проїзд.
Цікаво, що у жовтні 2020-го перезнувати Першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі.
«У межах цього проекту плати за проїзд не буде. Внески інвестора компенсуватимуться з державних коштів. Тобто, фактично, йдеться про своєрідний формат оплати частинами, який у світі більше відомий як «availability payments» або «плата за доступність». У чому вигода для інвестора? Окрім виплат за пророблену роботу, він також отримує на наступні 20–25 років контракт на утримання оновленої ділянки. Такий формат співпраці допомагає державі пришвидшити процес оновлення та якісного утримання доріг, а інвестору — гарантувати прибутки у довгостроковій перспективі», – пояснив міністр.
За словами Олександра Кубракова, наразі в Україні немає жодної дороги загального користування, яка побудована за кошти приватних інвесторів. Водночас на етапі розробки наразі два потенційних концесійні проекти:
Важливо, що сам формат співпраці: державно-приватне партнерство чи концесія — все ще на етапі опрацювань і визначення. Обидва ТЕО мають бути завершені до кінця цього року. Розробка техніко-економічного обгрунтування є приватною ініціативою, після завершення досліджень буде оголошено відкритий конкурс, який має визначити майбутнього концесіонера.
Щодо інформації про вартість плати за проїзд, міністр зазначив, що вказана постанова Уряду визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд для доріг, побудованих на умовах концесії. Відтак, це не стосується доріг, які оновлюватимуться за ДПП.
Наразі завдання цієї постанови від 23 грудня 2020-го – створити умови для початку діалогу з інвесторами щодо реалізації концесійних проектів в Україні. Це стосуватиметься тільки будівництва доріг Стрий — Мукачево та Краковець — Броди — Рівне. Важливо також, що визначена постановою вартість є «граничною», тобто найвищою, і в її межах визначатиметься вартість проїзду по конкретному маршруту відповідно до ТЕО.
«Безумовно, залучення коштів приватних інвесторів у інфраструктурні проєкти України є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи, і у світі не існує інших опцій відшкодування інвестицій як зняття додаткової плати з користувача, або відшкодування державою. Власне у цьому і є ключова відмінність між концесією та державно-приватним партнерством. І вкотре нагадую, адже наша позицію тут незмінна – дороги «Великого будівництва» ніколи не будуть платними», – наголосив Олександр Кубраков.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «платними» нібито стануть такі дороги:
Фото: фейсбук
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…