За однією з версій — причина у тому, що голосування було програне «провладною» кандидаткою.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вимагає провести повторне голосування на виборах гендиректора Національного центру Олександра Довженка. Для цього він звернувся з відповідним листом до членів конкурсної комісії, повідомляє Lb.
У своєму листі Ткаченко посилається на те, що одному з учасників конкурсу, віце-президенту «Українського союзу промисловців та підприємців» Олексію Душутіну — начебто не дали повноцінно презентувати свою програму.
Душутін начебто сам надіслав Ткаченку листа, в якому поскаржився на «дискримінацію», мовляв, він був єдиним учасником конкурсу, хто виступав через Zoom, а не особисто. Засідання конкурсної комісії в Міністерстві культури, яке відбулося 15 квітня, він не зміг відвідати, бо «є громадянином Канади» і йому потрібен спеціальний дозвіл СБУ.
Видання Lb пише, що Душутін – це колишній гендиректор ВАТ «Військово-будівельне управління Москви», який начебто знаходиться в міжнародному розшуку за звинуваченням у спробі шахрайства. Ткаченко ж вважає претензії Душутіна «справедливими» і просить членів конкурсної комісії бути «об’єктивними» та призначити повторне голосування.
Натомість голова конкурсної комісії Ірина Подоляк у коментарі «Детектор Медіа» зазначила, що підстав для перегляду результатів конкурсу немає, бо він відбувся «у повній відповідності до законодавства»; лист міністра, на її думку, можна інтерпретувати як тиск на комісію.
«Конкурс відбувся ідеально, відповідно до закону. Публічно, відкрито і з рівним забезпеченням прав усіх кандидатів: усі кандидати зробили публічні презентації, усім кандидатам ставили запитання, усі кандидатури обговорювали, щодо усіх кандидатур голосували, усі мали однаковий час для презентацій, час на питання-відповіді від членів комісії не обмежувався. Конкурсна комісія закінчила свою роботу, підписавши протокол», – зауважила Подоляк.
На проведеному конкурсі Душутін отримав 0 голосів від конкурсної комісії, а перемогла Олена Гончарук, нинішня директорка Музею кіно в Центрі Довженка, кандидатура якої була висунута колективом закладу – вона отримала 6 голосів. Про її перемогу вже оголосив Довженко-центр у Facebook.
Водночас, колишній генеральний директор Центру Іван Козленко написав у своєму Facebook, що влада робила ставку на іншу кандидатку — Олену Лавренюк, на користь якої начебто зняли свої кандидатури кілька інших учасників конкурсу. В результаті Лавренюк отримала 5 голосів.
«Очевидно, що ставку влада зробила на Олену Лавренюк (про це свідчить і той факт, що дві інші креатури ОП – Босак і Калюжний знялись з конкурсу), яка за інших політичних обставин (навіть беручи до увагу її досвід продюсування) навряд чи би розглядалась всерйоз як кандидат на посаду директора національного кіноархіву» — написав він.
Як ми повідомляли, міський голова Києва Віталій Кличко звинувачує Мінкульт і Ткаченка у блокуванні передачі Києву Гостиного двору.
Фото: Фейсбук, Lb
Після хвилі обурення через неоднозначний виступ у Сеулі, фронтмен гурту Coldplay Кріс Мартін нарешті згадав…
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…
Столиця отримала від японських партнерів 13 сучасних мініекскаваторів KATO.
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…