За даними розслідувачів, військова прокуратура допустила помилку при розрахунку термінів при об'єднанні справ по Клименку. Невдовзі частину проваджень закрили.
Колишній міністр доходів і зборів часів Януковича — Олександр Клименко — через різні компанії повертає собі у власність нерухомість в Києві. Зокрема, квартири, паркомісця та інше — про це йдеться в розслідуванні Bihus.info.
Розслідувачі нагадують, що правоохоронці підозрювали Клименка в участі в злочинній організації Януковича і створенні конвертаційних центрів для незаконної мінімізації податків бізнесу і переведення грошей в готівку. Це призвело, за версією слідства, до втрат бюджету в 100 млрд грн.
За попередніми даними слідчих, гроші, зароблені Клименком та його оточенням на цій схемі, легалізували через підконтрольні компанії, які купували дороге майно: квартири, автомобілі, залізничні вагони і т.д.
Справу розслідували з 2014 року, і за кілька років деякі з цих активів заарештували і передали в управління державному Агентству по розшуку і менеджменту активів (АРМА). Майном Клименко АРМА управляло до весни 2021 року, коли Антикорупційний суд прийняв ряд рішень, якими зняв арешти з активів компаній Клименко.
Як зазначає видання, кілька квартир повернулася до компаній «Київ Сіті апартамент», «Глорія Юкрейн», «КУА Ексельсіор». Ключовою особою в цьому бізнесі начебто залишається менеджер Клименко Оксана Чепіжко. До компанії «Скай 1» повернулася комерційна нерухомість в ТЦ Gulliver, а «Юнісон груп» повернула контроль над тисячею залізничних вагонів. Повернулися під контроль структур Клименко навіть мисливська база з тиграми і автомобілі охоронної фірми.
Свого часу зазначені вагони збиралися передати «Укрзалізниці», про що повідомляв колишній головний військовий прокурор Анатлій Матіос.
Повідомляється, що адвокати екс-міністра змогли зняти арешти, тому Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила провадження в частині підозр фігурантам, в тому числі і підозри Клименку. У САП аргументували це закінченням граничних термінів розслідування. Як випливає з відповіді САП на запит Bihus.Info, терміни минули, тому що попередній орган досудового розслідування – військова прокуратура – в 2018 році начебто допустила помилку при розрахунку термінів при об’єднанні справ по Клименку.
Також розслідувачі зазначають, що Клименку допомагав повертати свої активи Денис Комарницький.
У 2018 році розслідувалася кілька проваджень про діяльність Клименка. У кожному з них були свої терміни розслідування, і при об’єднанні виробництв прокурор, на думку САП, некоректно порахувала, скільки часу вже ведеться слідство.
Як результат, САП зробила висновок, що граничні терміни вже минули, а достатніх для передачі обвинувального акта до суду доказів так і не зібрали. На цій підставі прокурор САП вирішив припинити провадження за частиною підозр.
Зауважимо: після Революції гідності, з 21 лютого 2014 року Клименко знаходився в розшуку, а уряди Австрії й Швейцарії оголосили про арешт активів Клименка. 19 травня 2020-го у ВАКС заявили, що Клименко не перебуває в міжнародному розшуку, а тому його заочний арешт було скасовано. Весь цей час Клименко начебто переховується в Росії.
Зауважимо, що в Україні досі працює пропагандистське медіа Клименка — проект «Klymenko Тime».
Днями з’ясувалося, що один із забудовників у Києві має російський капітал і пов’язаний з партією Захарченка-Пшонки.
Фото: Фейсбук
Бельгійські спецслужби встановили прослуховування в корпоративній ложі стадіону футбольного клубу «Андерлехт». Китайський техгігант Huawei використовував…
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив проти будь-якого відновлення експлуатації російських газопроводів «Північний потік» і ініціював…
Тіло колишнього радника Віктора Януковича Андрія Портнова, якого застрелили в Іспанії, можуть поховати на Звіринецькому…
Німецька технологічна компанія Kontron експортувала до Росії обмежені технології після того, як Європейський Союз запровадив…
Наступного тижня у Києві проведуть тренування з органами управління та силами цивільного захисту для відпрацювання…
Антимонопольний комітет України відмовив у задоволенні чергових скарг на конкурс із відбору управителя для ТРЦ…