Categories: Без рубрики

В Ужгороді заявляють, що Мінкульт дозволив побудувати 16-поверхівку на набережній упритул до історичного району. Міністерство спростовує

Керівник громадської ініціативи «Офіс перетворень» Олександр Ровняк заявив, що Мінкульт дозволив побудувати 16-поверхівку на Студентській набережній в Ужгороді поблизу історичного району Малий Ґалаґов, але у міністерстві це спростовують

Про це пише Zaxid.net.

Житловий будинок заввишки 47 метрів планують побудувати упритул до історичного кварталу Малий Ґалаґов – у цій місцині не можна зводити будівлі вище п’яти поверхів.

«Це настільки велика будівля, що в місті майже не залишиться точок, звідки б її не було видно», – казав керівник «Офісу перетворень» Олександр Ровняк.

Земельну ділянку під будівництво обгородили понад десять років тому. Там вирили котлован і згодом будмайданчик перетворився на місце для риболовлі для місцевих мешканців.

Щоб зупинити будівництво, ужгородці написали колективне звернення до голови Закарпатської ОВА, міського голови та керівника місцевої прокуратури. Потім звернення передали до Мінкульту.

Протягом 2024-го Мінкульт не погоджував будівництво багатоповерхівки через невідповідність документації. Зокрема, в міністерстві наголошували на застарілості історико-архітектурного плану Ужгорода, норми якого не відповідають чинному законодавству.

“Після збору близько 2,5 тис. підписів містян проти будівництва 16-поверхівки на Студентській набережній в Ужгороді Міністерство культури та стратегічних комунікацій ініціювало створення робочої групи у складі посадовців Ужгородської міськради та ОВА. Дослідивши висновок службовців, в Мінкульті заявили, що не виявили порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини під час зведення багатоповерхівки”, – пише Zaxid.net.

Водночас Міністерство культури заявляє, що відмовило у погодженні проєкту будівництва 16-поверхівки на набережній в Ужгороді попри публікації у ЗМІ.

Керівник громадської ініціативи «Офіс перетворень» Олександр Ровняк повідомляв, що у скоригованому проєкті кількість поверхів зменшили до 13, однак висота залишилася практично такою самою.

Малий Ґалаґов є комплексною охоронною зоною пам’ятки містобудування місцевого значення «Історична забудова XX століття». Тут зібрані основні архітектурні напрямки, поширені в Першій Чехословацькій республіці. Квартал почали зводити в 1924–1925 роках.

Якщо багатоповерхівку таки побудують, це «перекреслить усі шанси на номінування комплексу на об’єкт ЮНЕСКО, а отже, і вкраде весь економічний та культурний потенціал, який з цим повʼязаний», – пояснював керівник «Офісу перетворень» Олександр Ровняк.

Recent Posts

Умєров повідомив, що Київ підтримує мирну ініціативу Трампа “на 90%” – New York Post

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив американським посадовцям, що Київ "на 90%" підтримує мирну ініціативу президента…

3 хв. ago

Слова Рубіо про можливий вихід США з переговорів розраховані на Україну, не на Росію – Axios

Слова держсекретаря США Марко Рубіо про те, що американський президент Дональд Трамп втрачає терпіння і може вийти з переговорного…

8 хв. ago

Італія схвалила заявку UniCredit на придбання Banco BPM з умовою піти з Росії – Reuters

Уряд Італії схвалив заявку UniCredit на поглинання Banco BPM з умовами, зокрема, виходу з російського ринку.

11 хв. ago

Мелоні та Венс обговорили досягнення справедливого миру в Україні

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та віцепрезидент США Джей Ді Венс, який перебував з візитом у…

15 хв. ago

У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей

В американському штаті Небраска розбився невеликий літак, унаслідок чого загинули троє людей.

17 хв. ago

Вночі росіяни атакували Україну ракетами та дронами. Наслідки

У ніч проти 19 квітня Росія завдала по Україні комбінованого удару з використанням 95 засобів…

20 хв. ago