Categories: Без рубрики

Мінкульт дозволив виїзд 3000 чоловіків, які потім не повернулися в Україну — нардеп Железняк

Народний депутат Ярослав Железняк заявляє, що право артистів на виїзд за кордон використовується для незаконної втечі з України різних категорій чоловіків за гроші. За його даними, лише Міністерство культури та інформаційної політики України видало дозволи на виїзд 3000 чоловіків, які так і не повернулися. При цьому далеко не всі з них були справжніми артистами.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Железняк зазначив, що айтішників та бізнесменів оформлюють як сценічних техніків, саунд-хілерів або музикантів — начебто, наприклад, для «зйомок Євробачення».

Крім того, цією схемою часто користуються люди, наближені до влади, щоб просто з’їздити на відпочинок за кордон і потім повернутися. Як приклад наводиться режисер серіалу «Слуга народу» Олексій Кирющенко, який нібито їздив «шукати історії» для телесюжетів.

Депутат наголосив, що багато людей, не пов’язаних з культурою, користуються цими можливостями для особистих вигод. Серед них є навіть продавці меблів та працівники мобільних операторів, які виїжджають під виглядом артистів, тоді як справжні культурні діячі змушені проходити жорсткіші процедури відбору.

За словами Железняка, для організації таких виїздів використовують здебільшого чотири схеми:

  1. «Фейкові артисти»: Коли люди їдуть за кордон за листами Мінкульту, але до культури не мають жодного стосунку. За такою схемою, наприклад, виїхав депутат Жмеринської міськради Віктор Жеребнюк як член знімальної команди «1+1» для висвітлення матчу ФК «Динамо». В Україну він не повернувся, натомість придбав нерухомість в Іспанії.
  2. «Непрофільні заходи»: Заходи, які не мають відношення до культури чи інформаційної діяльності.
  3. «Вигадані події»: Часто такі події «співпадають» із періодом зимових чи літніх відпусток. Іноді після таких відряджень люди повертаються в Україну, але не всі.
  4. «Працевлаштування в держустановах для виїзду за кордон»: Наприклад, щонайменше 78 чоловіків виїхали і не повернулися після працевлаштування у державній Національній цирковій компанії. Деякі з них ще й потім отримували заробітну плату.

«Зміна міністрів у Мінкульті не призвела до поліпшення системи контролю за виїздом. Мабуть тому, що відсутня політична воля з боку Кабміну для наведення порядку в цій ситуації», — підсумував Железняк.

Він підкреслив, що чинна система виїзду потребує негайних змін, аби запобігти подальшим зловживанням, але для цього потрібна політична воля керівництва держави.

Recent Posts

Львів підтопило через сильні дощі – деякі автівки опинилися у воді, а в області річки вийшли з річищ

Сильні дощі у Львові та області підтопили вулиці, житлові будинки та автомобілі. В одному з…

10 хв. ago

У Києві у Шевченківському та Подільському районах розгорнули штаби для допомоги постраждалим від ворожої атаки РФ 10 липня

У Шевченківському та Подільському районах розгорнули штаби для допомоги постраждалим від ворожої атаки 10 липня.

18 хв. ago

У Києві під час масованого обстрілу Росії в ніч проти 10 липня на станціях столичного метро укривалися понад 18 700 людей

Чергова складна ніч для Києва, масований обстріл цивільної інфраструктури. На станціях столичного метрополітену укривалися понад…

20 хв. ago

Президент Чехії сьогодні презентує свій план післявоєнної відбудови України на конференції у Римі

Президент Чехії Петр Павел презентує план післявоєнної відбудови України на Міжнародній конференції з питань відновлення…

25 хв. ago

Мапа DeepState показує просування російської армії у п’ятьох населених пунктах на Донеччині. Втрати ворога на 10 липня

Російська армія просунулася у Мирному, Торецьку, Леонідівці, біля Борівської Андріївки та Зеленого Гаю Донецької області.

28 хв. ago

У Пісківці на Київщині відновлюють будинок, пошкоджений внаслідок авіаудару

У селищі Пісківка на Київщині відновлюють будинок, зруйнований через збройну агресію рф.

37 хв. ago