Categories: Без рубрики

Міноборони завершило роботу над реєстром військовозобов’язаних «Оберіг». Як він працює

В Україні завершили заплановану роботу над реєстром військовозобов’язаних «Оберіг» — це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, електронна база даних для зберігання інформації, необхідної для військового обліку.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко в інтервʼю виданню DOU.

За її словами, «Оберіг» має зменшити корупцію та мінімізувати можливість маніпуляцій з даними.

Наш кінцевий користувач — це не тільки військовозобов’язаний, це й працівник ТЦК та СП, який має бути суперменом у роботі з даними, в роботі з людьми, бути сервісно орієнтованим. Тому зараз ми запропонували Кабміну працювати над постановкою на військовий облік через ЦНАП. Це хороша сервісна історія про правильні сервісні відносини держави з громадянами, — пояснила Черногоренко.

У реєстрі є персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років. Їх беруть з різних державних реєстрів, а також збирають у військкоматах.

Зокрема це: 

  • Персональні дані: ПІБ, місце проживання, дата народження, сімейний стан, відомості про членів сім’ї, місце роботи, відомості про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, стан здоров’я, судимість тощо.
  • Службові дані: про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання, військова спеціальність, ступінь придатності до військової служби за станом здоров’я та інше.

Цю інформацію надають РАЦС, Державна міграційна служба, Державна податкова служба, Державна прикордонна служба, Міносвіти, Міністерство охорони здоров’я, Пенсійний фонд, Офіс Генпрокурора та Державна судова адміністрація України.

Відповідно до закону згода призовників, військовозобов’язаних і резервістів на обробку їхніх персональних даних для реєстру «Оберіг» не потрібна. Інформація в ньому оновлюватиметься автоматично, однак військовозобовʼязаним все одно потрібно особисто повідомляти ТЦК про зміну даних.

До реєстру мають доступ Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки, ТЦК та СП.

Самі військовозобов’язані можуть перевірити або поновити інформацію в реєстрі «Оберіг», але тільки через письмовий запит у ТЦК. Відомості про людину в електронних картках мають зберігатися протягом усього її життя і видаляються після 105 років з дати її народження.

Посилення мобілізації в Україні: що відомо

Зазначимо, що увечері 25 грудня Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

Recent Posts

Кабмін затвердив план виконання Україною євроінтеграційних вимог Єврокомісії

Кабінет міністрів затвердив План заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії, викладених у звіті ЄК про євроінтеграційний…

5 хв. ago

Господарі саміту НАТО прогнозують, що Зеленського запросять на зустріч лідерів у Гаазі

Зеленський буде запрошений для участі у саміті НАТО в Гаазі, але обговорювати можливі результати цієї…

15 хв. ago

Суд дозволив повернути ексрозвіднику Червінському закордонний паспорт і зняти електронний браслет

Ексрозвіднику Роману Червінському повернули паспорт для виїзду за кордон і зняли електронний браслет.

19 хв. ago

Трамп готується продати свою частку у Truth Social, але публічно це заперечує — Financial Times

У дописі на Truth Social компанія наполягала на тому, що це було "рутинне подання документів",…

27 хв. ago

Північнокорейські війська можуть передислокувати на територію України для ударів по прифронтових містах — ZDF

У Мережі 26 березня з’явилося відео, на якому видно, як декілька північнокорейських важких артилерійських установок типу Коксан транспортуються…

46 хв. ago