У договорі оренди на майно Нижньої Лаври, укладеного з УПЦ МП у 2013 році, не вказано строки завершення оренди, що може вважатися юридичним порушенням.
General view of Kyiv Pechersk Lavra, Ukraine, November, 2022 (Photo by Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images)
“У випадку з Верхньою Лаврою просто закінчився договір і його не продовжили… Щодо Нижньої Лаври – було ухвалено розпорядження Кабміну (у 2013 році – ред.), і в самому договорі оренди не вказано термін, коли він спливає. Навіть якщо оренда безстрокова – так і має бути вказано в документі, а там цього немає”, – сказала Кравчук.
Депутатка зазначила, що до перевірки долучать фахівців Міністерства юстиції, які проаналізують процесуальну частину: “Чи є певні невідповідності цього договору чинному законодавству, бо насправді будь-який договір має мати якісь терміни”.
Водночас Кравчук зазначила, що результати діяльності Міжвідомчої робочої групи, яка напрацьовує пропозиції, пов’язані з діяльністю церков, стануть відомі наприкінці січня.
Зокрема, за її словами, уряд наразі працює над проєктом закону, що дозволить у судовому порядку забороняти діяльність релігійних організацій, підпорядкованих країні – агресору.
“Є депутатські напрацювання, але ми чекаємо реєстрації законопроєкту від Кабміну, над яким працює Мін’юст і є Державна служба з етнополітики та свободи совісті. Цей текст на фінальній стадії. Він має ще пройти опрацювання з різними відомствами. Я сподіваюся, що в січні він з’явиться”, – сказала Кравчук.
Також від ДЕСС очікуються результати перевірки УПЦ МП на відповідність церковним канонам, включно з визначенням зв’язків із москвою та рпц. Також МКІП презентує висновки щодо наявності порушень пам’яткоохоронного законодавства, зокрема, “з питання реставраційних робіт – чи відбувалися вони з відповідними дозволами, з питань будівництва й знесення споруд”.
Міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні створена у грудні 2022 р. з метою перевірки, чи дотримується УПЦ МП умов користування майном на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Як ми писали, відповідно до рішення РНБО було доручено уряду створити Міжвідомчу робочу групу, яка займається конфліктними питаннями Києво-Печерської Лаври.
Комісія перевірить наявність правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Нагадаємо, 5 січня Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври офіційно повернули у державне користування, намісник Лаври від УПЦ МП Павло (Лебідь) не з’явився на підписання акту повернення культових споруд. Пізніше у московській церкві заявили, що під час дії воєнного стану договори оренди храмів на території Лаври продовжуються автоматично до кінця війни.
Фото: Відкриті джерела
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Вашингтона 23 квітня зустрівся з міністром фінансів…
Президент України Володимир Зеленський прибув до Південно-Африканської Республіки, де запланована зустріч із президентом ПАР Сирілом…
Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті відмовився чітко сказати,…
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…