Асоціація міст України ініціювала ухвалення законодавчих змін, необхідних для ефективного реагування на ситуацію, пов'язану з пандемію.
Зокрема, правління АМУ закликало президента та голову Верховної Ради не допустити ухвалення законопроекту про розпорядження землями комунальної власності. На думку АМУ він обмежує права громадян.
Про це повідомляє прес-служба мера.
Правління Асоціації міст України закликало президента та голову Верховної Ради не допустити ухвалення законопроекту про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності» (3801), оскільки він обмежить права пересічних громадян. Про це заявив голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
«Законопроект зупинить процес ухвалення рішень місцевими радами з питань розпорядження землями. Насамперед, це торкнеться прав громадян, які, відповідно до Конституції України та Земельного кодексу України, мають право на набуття у власність та на отримання у тимчасове чи постійне користування земельних ділянок», – сказав Віталій Кличко.
Так, законопроект пропонує запровадити голосування «кваліфікованою» більшістю у 2/3 голосів від загального складу ради для ухвалення рішень місцевої ради з питань розпорядження земельними ділянками комунальної форми власності. Схвалення законопроекту зупинить процес прийняття рішень ради із земельних питань або призведе до порушення термінів розгляду таких рішень, що визначені Земельним кодексом України.
«Відбудеться зупинення діяльності місцевої ради через запровадження на законодавчому рівні імперативного мандата депутата місцевої ради. Питання розпорядження землями стане питанням політичного торгу та шантажу між фракціями в раді. Це буде наслідком залежності депутата місцевої ради від позиції керівного органу партії з усіх питань, а не тільки з питань розпорядження землями», – наголосив голова Асоціації міст України.
Відтак члени Правління АМУ закликали не допустити схвалення Верховною Радою законопроекту як такого, що не відповідає конституційним обов’язкам держави із забезпечення реалізації прав громадян. І знецінює авторитет місцевого самоврядування, як конституційної та демократичної основи правової держави.
«COVID-19 створив нові виклики для світу, України і для Асоціації. Кожен з нас – мерів – знає, що місцеве самоврядування взяло на себе основний тягар відповідальності за протидію поширенню коронавірусної хвороби. В цей же час, уряд всіляко намагався наповнити спеціальний фонд за рахунок місцевих бюджетів. І тільки завдяки нашій єдиній принциповій позиції Асоціації міст України вдалося зберегти понад 135 млрд для наших громад», – сказав Віталій Кличко під час засідання правління Асоціації міст України сьогодні в Києві.
За його словами, Асоціація першою ініціювала і домоглася якнайшвидшого ухвалення законодавчих змін, необхідних для оперативного і ефективного реагування на ситуацію, пов’язану з пандемію.
Зокрема, АМУ розробила зміни до Закону про місцеве самоврядування, що дали можливість радам працювати в умовах карантину в дистанційному форматі та ухвалювати важливі для захисту здоров’я і життя людей рішення. На допомогу радам АМУ розробила Методичні рекомендації з організації дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування. Завдяки зусиллям АМУ було спрощено процедуру закупівель ліків та медичного обладнання для боротьби з хворобою.
Також, з метою допомоги громадам, Асоціація зібрала та узагальнила потреби громад у медичному обладнанні, засобах дезінфекції, індивідуального захисту, медичних та витратних матеріалах, лікарських засобах. Відповідні переліки були передані в уряд, в Офіс Президента України, Раду донорів, у благодійні організації. Завдяки цьому багато громад отримали необхідну допомогу.
На засіданні Асоціації стало відомо, що до неї вступило ще 14 членів. Тепер до АМУ входять 909 громад.
Фото: kiev.klichko.org
Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну
Особлива увага буде приділена фінансуванню відновлення, конфіскації заморожених російських активів, залученню інвестицій. Працюємо для зміцнення…
Поліція Харкова відкрила досудове розслідування щодо інциденту на меморіалі жертвам Голокосту.
Тим часом сервіс Flightradar фіксує виліт літака Gulfstream G650 у бік Росії. Телеграм-канали пишуть, що…
Журналістам вдалося встановити походження понад 1,3 тисячі іноземців, які пройшли через московський пункт відбору за…
Як зазначили в данському Міноборони, Україна має велику потребу в безперервних поставках артилерійських боєприпасів різних…