У 2025 році, коли повинен завершитись термін дії тимчасового захисту для українців у Євросоюзі, між державами-членами та Києвом розгорнеться битва за українських громадян.
KYIV UKRAINE - JUNE 29: A toy of a puppy is seen in a train as displaced Ukrainians return to Kyiv to visit families in Kyiv, Ukraine on June 29, 2023. A group of mostly women and children returns to Kyiv on the train from Przemysi to Kyiv as Russia-Ukraine war continues. (Photo by Gian Marco Benedetto/Anadolu Agency via Getty Images)
Про це Постійний представник України при ЄС Всеволод Ченцов розповів у інтерв’ю «Європейській правді».
Він оцінив, що зараз на території ЄС перебуває 4-6 млн українців, які виїхали після лютого 2022 року.
Наразі ЄС розглядає різні варіанти того, який механізм тимчасового захисту для них діятиме після 2025 року.
Розглядаються різні варіанти, і 100% Європейський Союз не дозволить собі різких рухів – створити якийсь юридичний вакуум. Звісно, коли сьогодні в тебе є легальний статус, а завтра документ завершився, виникають питання у поліції, що така людина робить на території Європейської Союзу, — сказав Ченцов.
За його словами, ЄС має завчасно попередити українців та забезпечити транзитний період у випадку разючих змін.
Можуть бути якісь тимчасові варіанти. Але ті люди, які зможуть повернутися в Україну, для них мають бути створені спеціальні умови, щоб допомогти це зробити, — сказав Ченцов.
За словами посла, Україна обговорює з ЄС спеціальну програму з допомоги повернення українців додому. При цьому посол визнав, що існує небезпека, коли деякі країни не захочуть допомогти українцям повертатися в Україну.
Я бачу таку небезпеку. І це, знову ж таки, про конкуренцію. Ми маємо бути як держава конкурентоздатними й створити відповідні умови для наших людей. Саме так. Я припускаю, що 2025 рік – це буде битва за наших людей тут, у Брюсселі. І не тільки у Брюсселі. Ми будемо битися, — заявив Ченцов.
Нагадаємо, раніше видання Politico написало, що Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС щодо майбутніх міграційних правил блоку, щоб спробувати забезпечити повернення додому більшої кількості своїх громадян наступного року та підтримати економіку.
Пізніше Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина спростувала інформацію про те, що Київ працює з Брюсселем над поверненням біженців.
Своєю чергою, радник керівника Офісу Президента України Сергій Лещенко вважає, що країнам ЄС варто зупинити допомогу українським біженцям, щоб вони повернулися додому.
Однак, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник заявив, що європейські країни все ж планують повертати до України деяких біженців. Мова йде про безробітних українців, які живуть коштом соціальної допомоги.
Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…
Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…
Внаслідок російської комбінованої атаки РФ у Бучанському районі Київщини постраждали дві жінки. Пошкоджені будинки, авто та…
Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю відомому американському журналісту Бену Шапіро.
Державний секретар США Марко Рубіо заперечив інформацію в медіа, що Штати працюють над зняттям санкцій…
Під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова укласти…