Де міжнародні організації? Саме вони мають сприяти Україні надавати допомогу мешканцям Курщини.
War-displaced people receive humanitarian aid at a Russian Red Cross distribution point in Kursk on August 15, 2024, following Ukraine's offensive into Russia's western Kursk region. Ukrainian President Volodymyr Zelensky said on August 14, that Ukrainian troops had "advanced well" in Russia's Kursk region, as Kyiv's biggest cross-border attack stretched into a second week. The Ukrainian army entered the Kursk region on August 6, capturing dozens of settlements in the biggest offensive by a foreign army on Russian soil since World War II. (Photo by TATYANA MAKEYEVA / AFP) (Photo by TATYANA MAKEYEVA/AFP via Getty Images)
Таку думку висловив в етері КИЇВ24 політолог Олег Саакян.
Українська держава має забезпечити “рамку” і механізми. А далі мають включатися міжнародні організації. Не йде мова про розселення по Україні, не йде мова про евакуацію з цих територій. Пріоритет України – щоб люди залишалися на своїй території. Створити там за допомогою міжнародних організацій та власноруч закриття базових потреб. У людей має бути можливість залишатися там без гуманітарної катастрофи.
Він пояснив, що міжнародні організації мають відкрити гуманітарний коридор для тих, кому знищили житло, потребують гемодіалізу або ліків для спостереження за хворобами. Тобто для тих категорій, які є вразливими.
Їх будуть зустрічати міжнародно законтрактовані спеціалісти Міжнародного Червоного хреста або інших організацій на території України. Мова йде про поодинокі випадки, не про десятикратний відсоток, але Україна має це зробити.
Раніше в Мінреінтеграції також наголошували на тому, що готові допомогти жителям Курщини виїхати до України. У відомстві, очолюваному Іриною Верещук, готові надати необхідну підтримку та допомогу усім біженцям.
Для цих цілей також була створена військова комендатура в Курській області, яку очолив генерал-майор Едуард Москальов. Саме для забезпечення евакуації, а також моніторингу гуманітарної ситуації в регіоні під час засідання Ставки Верховного головнокомандувача 15 серпня було оголошено про створення військової комендатури на Курщині.
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.