В Україні є близько 50 тисяч людей, які перебувають на волі, відбувши покарання. Також є 26 тисяч, які наразі перебувають у місцях позбавлення волі.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька у коментарі «Суспільному».
Вона прогнозує дуже жваву дискусію у Верховній Раді при розгляді законопроєкту про мобілізацію засуджених.
За словами урядовиці, заборона мобілізовувати людей з судимістю є застарілою законодавчою нормою часів Радянського Союзу. Тому тих, хто вже відбув покарання, мобілізовуватимуть без їхньої згоди, як усіх інших військовозобов’язаних громадян призовного віку.
Для засуджених, які відбувають покарання, передбачено умовно-дострокове звільнення за їхньою заявою, пояснила Висоцька.
Тобто їхнє бажання, їхня мотивація є обов’язковими. В іншому випадку це просто не є ефективно для наших Збройних Сил. Тому їхня заява, їхнє бажання і обов’язкове укладення контракту — умова, для того, щоб умовно-достроково звільнитися, — сказала чиновниця.
Вона додала, що спроможність й фізична підготовка ув’язнених буде обов’язково враховуватися, щоб не було медичних протипоказань.
Однак, наразі складно говорити, скільки ув’язнених може бути призвано до лав ЗСУ.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…