Categories: Без рубрики

Мобілізація значно посилила резерв ЗСУ: у Міноборони заговорили про ротації

Після набуття чинності новим законом про мобілізацію показники призову військовозобов'язаних зросли у 2,5 раза. Це дозволило суттєво збільшити резерви та задуматися над законодавчими змінами щодо ротації та демобілізації.

Про це йдеться у відповіді МО України на запит видання Телеграф. Наразі заходи з ротації мають локальний характер, при цьому посилення мобілізації наразі не планується.

“Набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX дозволило нам збільшити показники призову військовозобовʼязаних на військову службу під час мобілізації у 2,5 раза порівняно з першим кварталом поточного року, що в цілому дозволяє на даному етапі проводити своєчасне доукомплектування військових частин, відновлення їх боєздатності та створення необхідних резервів”, — наголосили у міністерстві.

В оборонному відомстві зазначили, що у разі, якщо призов проходитиме успішно та вдасться підготувати достатню кількість бійців, військове керівництво України ініціюватиме законодавчі зміни щодо ротації та демобілізації, давши таким чином представникам окремих категорій військовослужбовців можливість звільнитися з лав українського війська.

Нині ж, зазначено у відповіді на запит, в Україні проводять лише локальні заходи з ротації та підтримання боєздатності Збройних сил.

“В інтересах виконання заходів відновлення боєздатності організовано проводиться заміна (ротація) військових частин (підрозділів), які виконують завдання у складі створених угруповань військ”, — наголосили у Міноборони.

Йдеться, як випливає з відповіді, про надання відпусток, доукомплектування особовим складом та технікою, а також проведення бойового злагодження (зокрема, за кордоном) тривалістю від двох тижнів до трьох місяців.

Водночас “Телеграф” наводить інформацію Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ, про посилення мобілізації наразі не йдеться.

Демобілізація в Україні

У комплексному законі про мобілізацію, який ухвалила Верховна Рада цьогоріч, Кабміну було доручено розробити відповідний проєкт закону, який би передбачав умови для потенційного звільнення окремих категорій військовослужбовців зі служби. Ще у квітні повідомлялося, що на розроблення законопроєкту про демобілізацію відведено 8 місяців, а до процесу залучать також Генштаб ЗСУ.

Recent Posts

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.

11 хв. ago

Путін пропонує двосторонні переговори з Україною щодо припинення ударів по цивільних об’єктах — Пєсков

Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».

32 хв. ago

Путін визнав удар по цивільному об’єкту в Сумах, але знайшов цинічне «виправдання»

Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.

46 хв. ago

Журнал Time вдруге розмістив Папу Римського Франциска на своїй обкладинці

Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…

55 хв. ago

Єврокомісія обіцяє кращі умови торгівлі для України після 5 червня — УП

Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…

1 годину ago

Путін відповів на пропозицію Зеленського не бити по цивільній інфраструктурі

Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…

2 години ago