Після набуття чинності новим законом про мобілізацію показники призову військовозобов'язаних зросли у 2,5 раза. Це дозволило суттєво збільшити резерви та задуматися над законодавчими змінами щодо ротації та демобілізації.
DONETSK OBLAST, UKRAINE - JUNE 11: Ukrainian Infantry soldiers are seen in tactical AK 47 shooting training at the direction of the Chasiv Yar, Donetsk Oblast in Ukraine, June 11, 2024. (Photo by Jose Colon/Anadolu via Getty Images)
Про це йдеться у відповіді МО України на запит видання Телеграф. Наразі заходи з ротації мають локальний характер, при цьому посилення мобілізації наразі не планується.
“Набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX дозволило нам збільшити показники призову військовозобовʼязаних на військову службу під час мобілізації у 2,5 раза порівняно з першим кварталом поточного року, що в цілому дозволяє на даному етапі проводити своєчасне доукомплектування військових частин, відновлення їх боєздатності та створення необхідних резервів”, — наголосили у міністерстві.
В оборонному відомстві зазначили, що у разі, якщо призов проходитиме успішно та вдасться підготувати достатню кількість бійців, військове керівництво України ініціюватиме законодавчі зміни щодо ротації та демобілізації, давши таким чином представникам окремих категорій військовослужбовців можливість звільнитися з лав українського війська.
Нині ж, зазначено у відповіді на запит, в Україні проводять лише локальні заходи з ротації та підтримання боєздатності Збройних сил.
“В інтересах виконання заходів відновлення боєздатності організовано проводиться заміна (ротація) військових частин (підрозділів), які виконують завдання у складі створених угруповань військ”, — наголосили у Міноборони.
Йдеться, як випливає з відповіді, про надання відпусток, доукомплектування особовим складом та технікою, а також проведення бойового злагодження (зокрема, за кордоном) тривалістю від двох тижнів до трьох місяців.
Водночас “Телеграф” наводить інформацію Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ, про посилення мобілізації наразі не йдеться.
У комплексному законі про мобілізацію, який ухвалила Верховна Рада цьогоріч, Кабміну було доручено розробити відповідний проєкт закону, який би передбачав умови для потенційного звільнення окремих категорій військовослужбовців зі служби. Ще у квітні повідомлялося, що на розроблення законопроєкту про демобілізацію відведено 8 місяців, а до процесу залучать також Генштаб ЗСУ.
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…