Categories: Без рубрики

Мобільні оператори скаржаться на неможливість виконати умови блекаутів, які ухвалили в Держспецзв’язку

Оператори мобільного зв'язку вказують на нестачу фахівців для обслуговування акумуляторів та генераторів та їхнє бронювання.

Українські мобільні оператори Київстар, Vodafone та lifecell зробили спільну заяву щодо вимоги забезпечити десять годин роботи мережі під час тривалих відключень світла. Про це повідомив Forbes.

Забезпечити на 100% автономність мобільного зв’язку та інтернету протягом десяти годин під час блекаутів вкрай складно, йдеться у заяві.

“Вимоги НЦУ потребують чіткої взаємодії з енергетиками й повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання», – сказано у реакції мобільних операторів. Для виконання вимог потрібна електроенергія протягом часу, необхідного для повного заряджання акумуляторів. Для цього потрібні дозволи від обленерго на збільшення потужності. Для зарядки акумуляторів, які будуть живити базові станції протягом десяти годин, потрібно близько 2,8 ГВт*год електроенергії на добу. Для цього потрібно залучити потужність по суті одного енергоблоку АЕС”, – зазначили компанії.

Також оператори вказали на нестачу фахівців для обслуговування акумуляторів та генераторів та їхнє бронювання.

“За приблизними підрахунками, потрібно додатково найняти десятки тисяч працівників”, – заявили вони.

Будівельні й санітарні норми забороняють встановлювання генераторів та акумуляторів на дахах будівель, де розташовано більшість базових станцій. Також виконання вимог ускладнюється недостатньою на ринку кількістю акумуляторів та генераторів, необхідністю закуповувати їх за кордоном, ускладненою логістикою і тривалим часом постачання з-за кордону. Крім того, впливає процедура оренди державного та комунального майна, щоб розширювати площу, необхідну для додаткових шаф з батареями.

Під час блекаутів навантаження базових станцій зростає подекуди у три-чотири рази, що впливає на швидкість та якість інтернету, а інколи й на його доступність, оскільки більш пріоритетним є голосовий звʼязок.

Київстар, Vodafone Україна і lifecell зазначили, що вже інвестували в енергонезалежність своїх мереж понад 3 млрд грн, збільшивши в кілька разів ресурси для автономної роботи мереж порівняно з 2022 роком.

Нагадаємо, НЦУ зобов’язав мобільних операторів обладнати акумуляторами та генераторами 100% базових станцій до 1 лютого 2025 року, гарантуючи десять годин безперебійної роботи мережі під час блекаутів. До 1 грудня 2024 року оператори на 25% своїх базових станцій мають забезпечити безперебійну роботу на 72 години.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

8 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

9 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

9 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

9 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

9 години ago