Українські оператори навряд чи зможуть забезпечити автономність мобільного зв'язку та інтернету протягом 10 годин, як раніше вимагало Держспецзв'язку. Її можливо гарантувати лише 5-6 годин.
Closeup image of a man holding and using smart phone with coffee cup on wooden table in cafe
Про це повідомив CEO “Датагруп-Воля” Михайло Шелемба.
Можливо, варіант, коли базові станції орієнтувалися б не на 10 годин автономної роботи, а на 5-6 годин, був би більш реалістичним. Але за умови, що це забезпечуватиметься в координації з іншими елементами системи, з енергетикою.
Крім того, компаніям також важко генерувати додатковий 1,0 ГВт електроенергії. Адже не всі базові станції мають потужність. Тож, щоб виконати розпорядження Держспецзв’язку, оператори мають тісно співпрацювати з “Укренерго” та обленерго.
Три українські мобільні оператори разом мають 40 тис. базових станцій. Кожній із них потрібне живлення щонайменше 5 КВт на годину, тобто на 10 годин – 50 КВт. І потрібно щоб вони зарядилися за дві години. Це означає, що на кожну з них треба буде подавати 25 кВт на годину – 25 кВт на 40 тисяч станцій, то це вже 1,0 ГВт додаткового об’єму електроенергії, який має бути згенерований у системі. І це теж частина проблеми.
А також треба провести дослідження дахів, щоб встановити акумуляторні батареї на базових станціях.
Тому що одна справа поставити батареї, які можуть забезпечувати автономність роботи протягом чотирьох годин, і зовсім інша – встановити обладнання для забезпечення 10 годин автономної роботи. Батареї дуже важкі, вони мають високу щільність, тому тиск на одиницю площі буде дуже високим. Це може призвести навіть до обвалу даху
Тож треба отримати дозвіл відповідних служб.
Нагадаємо, що 16 липня Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій зобов’язав операторів мобільного зв’язку забезпечити зв’язок під час відключень світла на 10 годин замість 4. До 1 жовтня резервне живлення має стояти на 60% базових станцій. Щоб з першого лютого 2025 року вже всі базові станції мобільного зв’язку були обладнані резервним живленням.
У результаті, мобільний зв’язок наступного року може подорожчати. І одразу на 50%. Такий прогноз зробив медіаексперт та автор Youtube-проєкту “Переговорка” Олександр Глущенко. Але він додає, що ця цифра є умовною.
У компаніях мобільного зв’язку наголошують, що закупівля та встановлення десятків тисяч резервних джерел живлення у короткі терміни потребуватиме значних додаткових інвестицій. До цього додається збільшення акцизів на пальне, необхідне для генераторів. І процес підвищення тарифів, схоже, вже почався. Зокрема, про такі плани із 1 серпня у певних тарифах оголосив Vodafone.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.