Categories: Без рубрики

Морське партнерство України та Великої Британії. Командувач ВМС озвучив основні положення

Угода охоплює співпрацю в різних сферах: оборонній, економічній, енергетичній, науковій та інших. Однак акцент зроблено на морській взаємодії.

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер 16 січня підписали угоду про 100-річне партнерство, яка стане важливим кроком у зміцненні України як морської держави.

У зв’язку з цим командувач Військово-морських Сил України Олексій Неїжпапа у Facebook озвучив ключові напрямки співпраці двох країн у морській сфері.

Угода охоплює співпрацю в різних сферах: оборонній, економічній, енергетичній, науковій та інших. Однак акцент зроблено на морській взаємодії.

Основні положення включають:

  • Морська безпека. У документі врегульовано питання відновлення контролю над тимчасово окупованими територіями, а також зміцнення України як морської та річкової держави через реалізацію Стратегії морської безпеки.
  • Безпека судноплавства та торгівлі. Угода передбачає спільну роботу ВМС України та Великої Британії в об’єднаних угрупованнях для захисту стратегічно важливих вод Чорного та Азовського морів.
  • Розвиток морських можливостей. У межах Коаліції морських можливостей, очолюваної Великою Британією та Норвегією, планується довгостроковий розвиток морських сил України для інтеграції з НАТО.
  • Морська підготовка та освіта. Угода передбачає спільні навчання, програми підготовки та відвідування портів. Це спрямовано на розвиток співпраці між військово-морськими силами двох країн.
  • Оперативна сумісність із НАТО. Йдеться про допомогу в якнайшвидшій інтеграції України в стандарти Північноатлантичного альянсу в морській сфері.
  • Партнерство у сфері розмінування. Велика Британія продовжить підтримувати гуманітарне і морське розмінування України, включно з розбудовою фінансових механізмів та участю в Цільовій групі з протимінної діяльності.

Таким чином угода зміцнює військово-морське співробітництво України та Великої Британії, посилюючи безпеку регіону та створюючи умови для довгострокового партнерства. А підтримка з боку Великої Британії, зокрема в межах НАТО, стане важливим кроком на шляху зміцнення обороноздатності України та захисту інтересів у стратегічно значущих водах.

Нагадаємо, що Україна невдовзі отримає 150 стволів Sheffield Forgemasters — перших таких стволів, виготовлених в Британії за понад два десятиліття. І бойові стволи, і новітня система ППО прибудуть в Україну вже зовсім скоро.

 

Recent Posts

Стопами брата: бігун з Кенії з другим найкращим часом в історії виграв Бостонський марафон-2025

21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…

1 хв. ago

Трамп розмістив ще один власний портрет у Білому домі

Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…

13 хв. ago

Індія купить “боїнги”, від яких через торгову війну зі США відмовився Китай

Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…

14 хв. ago

Китай запроваджує санкції проти деяких членів Конгресу США

Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…

27 хв. ago

Професор політології Ратгерського університету пояснив, чому Венс і Трамп не їдуть до України

Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…

31 хв. ago

Нічна атака БпЛА на Київщину: у Бучанському районі пошкоджені будинки, автомобілі, господарські будівля та гаражі

У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…

43 хв. ago