Categories: Без рубрики

Москва може закликати до припинення вогню під час Великодня 16 квітня

Це дозволить війську рф забезпечити свої здобутки в Бахмуті й підготувати оборону проти контрнаступу України.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Водночас Росія не демонструє такої поваги до релігії на окупованих нею територіях.

Як відзначили аналітики, Росія продовжує використовувати релігію як зброю для дискредитації України на міжнародній арені та використовує інформаційні операції на релігійному ґрунті для досягнення військових цілей, незважаючи на те, що сама здійснює грубі порушення релігійної свободи в окупованій Україні.

“Російські релігійні переслідування, ймовірно, також є частиною російської кампанії культурного геноциду та етнічних чисток, спрямованої на знищення ідеї незалежної української нації та Української православної церкви”, — йдеться в аналітичному звіті.

За даними ISW, російська окупаційна влада, імовірно, проводить кампанію систематичних релігійних переслідувань в окупованій Україні.  З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року російські солдати або окупаційна влада вчинили щонайменше 76 актів релігійних переслідувань в Україні. Російська влада закрила, націоналізувала або примусово перетворила щонайменше 26 культових споруд на підконтрольну Кремлю Російську православну церкву Московського патріархату. Вбила або захопила щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів, а також розграбувала, осквернила або навмисно зруйнувала щонайменше 13 культових споруд на території окупованої України.

“Ці випадки релігійних репресій, швидше за все, не є поодинокими інцидентами, а скоріше частиною цілеспрямованої кампанії, спрямованої на систематичне викорінення “небажаних” релігійних організацій в Україні та просування Московського Патріархату”, — відзначили аналітики.

Водночас аналітики не включили у свій звіт  події, коли непрямий вогонь міг ненавмисно вбити релігійних лідерів або зруйнувати місця поклоніння. Загалом, за даними незалежного київського Інституту релігійної свободи, станом на лютий 2023 року окупанти повністю зруйнували, пошкодили або розграбували щонайменше 494 релігійні споруди.

Російська влада систематично придушує релігійну свободу в Росії, що є питанням державної політики, відзначили аналітики ISW.  Росія переносить свою державну політику систематичних релігійних переслідувань на окуповані Росією території України, відзначається в аналітичному звіті.

“Кампанія релігійних переслідувань Москви має на меті знищити Автокефальну (незалежну) Православну Церкву України (ПЦУ), яку Москва вважає розкольницькою, незважаючи на рішення Вселенського Патріарха Константинополя у 2019 році про надання Українській Православній Церкві незалежності від Московського Патріархату”, — йдеться в аналітичному звіті.

Російська окупаційна влада, ймовірно, систематично ліквідує церкви ПЦУ в окупованій Україні, відзначили аналітики. Росіяни здійснювали цілеспрямовані напади на ПЦУ навіть під час короткочасної російської часткової окупації Київської області на початку війни, йдеться у звіті аналітиків. Вони припускають, що це було навмисним компонентом російського вторгнення з самого початку.

Як відомо, у перший рік війни генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав запровадити великодню чотириденну “гуманітарну паузу” в Україні. 20 квітня, наступного дня після заклику до перемир’я, стало відомо, що українська сторона погодилася на пропозицію Гутерріша. Незважаючи на це, план залишився нереалізованим через те, що російська сторона, у свою чергу, відмовилася від перемир’я.

Фото: Відкриті джерела

Recent Posts

США на переговорах у Лондоні представлять свою пропозицію щодо визнання Криму російським

Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…

12 хв. ago

Суд продовжив запобіжний захід головному психіатрові ЗСУ Друзю до 15 червня

17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.

37 хв. ago

Україна за три місяці імпортувала майже 128 тисяч дронів із Китаю

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.

51 хв. ago

87-річний ексвикладач ЛНУ, якого звинуватили у домаганнях, оскаржує своє звільнення у суді

Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…

1 годину ago

Окупанти влучили у цивільне авто у Мирнограді

Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.

1 годину ago

Орбан проголосував проти України в ЄС в ініційованому ним опитуванні

Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".

2 години ago