Україна та Росія ведуть переговори щодо взаємного припинення повітряних ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури.
енергетика удари пошкодження обстріл тес дтек Workers clean debris in a turbine hall full of scorched equipments at a power plant of energy provider DTEK, destroyed after an attack, in an undisclosed location in Ukraine on April 19, 2024, amid the Russian invasion of Ukraine. Russia was able to destroy a key power plant serving Kyiv because Ukraine ran out of defensive missiles, President Volodymyr Zelensky said on April 16, 2024. For three-and-a-half weeks, Russia has launched near continuous strikes on Ukraine's power grid, leaving over a million people without electricity. (Photo by Genya SAVILOV / AFP) (Photo by GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)
Про це пише газета Financial Times, посилаючись на джерела.
Український чиновник, який говорив на умовах анонімності, повідомив про зниження частоти ударів по енергетиці останніми тижнями.
Зазначається, що домовленість про припинення ударів по енергетиці вигідна обом країнам.
За словами джерел FT, Київ намагається відновити переговори за посередництва Катару. У публікації зазначається, що ці перемовини нібито були близькі до угоди в серпні, але припинилися через операцію Сил оборони в Курській області.
Видання зазначає, що угода ознаменувала б найбільш значну деескалацію війни з того часу, як Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року.
Журналісти зазначили, що російський диктатор Путін може не погодитися на такі умови, поки українські сили перебувають на території Курської області. Крім того, наразі Україна не має наміру припиняти атаки на нафтопереробні об’єкти на території Російської Федерації.
Нагадаємо, 21 вересня 2024 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що Кремль готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України напередодні зими. Голова МЗС уточнив, що мовиться про відкриті розподільчі пристрої атомних станцій та підстанції передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики. Це “створює високий ризик ядерного інциденту, який матиме глобальні наслідки“.
24 вересня 2024 президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для ABC News ствердив, що Росія використовувала китайські супутники для фотографування українських АЕС. Він зазначив, що це може робитися для підготовки до можливих ударів по ядерних об’єктах України.
РФ дійсно планує обстріляти об’єкти ядерної енергетики й пошкодити розподільчі потужності атомних станцій України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони Андрій Коваленко.
У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.
Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…
Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…
Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…