Україна очікує отримати від західних партнерів шість винищувачів F-16 цього літа і загалом до 20 літаків – до кінця 2024 року.
Royal Air Force (RAF) Eurofighter Typhoon multirole fighter aircraft (front L), French Air and Space Force Dassault Rafale multirole fighter aircrafts (front R), French Air and Space Force Dassault Mirage 2000-5 multirole fighter aircraft (back C) and Belgian Air Force F-16 Fighting Falcon multirole fighter aircraft (L, R, back) perform a fly-over during the Bastille Day military parade on the Champs-Elysees avenue in Paris on July 14, 2023. (Photo by Ludovic MARIN / AFP) (Photo by LUDOVIC MARIN/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.
За словами людей, знайомих з цим питанням, процес вирушення військових літаків в Україну наразі ускладнюється питаннями щодо запчастин і мовним бар’єром між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Люди, які займаються цим питанням, також занепокоєні тим, що в Україні не вистачає злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі до російських атак.
За словами одного зі співрозмовників, Україна, ймовірно, зможе розмістити ескадрилью F-16 – від 15 до 24 літаків. Інший співрозмовник агентства сказав, що Київ очікує отримати шість F-16 цього літа і до 20 – до кінця року.
Виклики щодо F-16 були настільки серйозними, що викликали сумніви щодо доцільності виряджання літаків в Україну і того, чи не є це дуже дорогим проявом підтримки президента Володимира Зеленського, пише агентство. Високопоставлений посадовець НАТО, з яким спілкувалось агентство, перерахував три основні питання, які турбують планувальників з доставлення F-16.
По-перше, літаки повинні бути реконфігуровані залежно від їхніх завдань, таких як розвідка або бойові дії. По-друге, в Україні не так багато довгих, якісних злітно-посадкових смуг, необхідних для F-16, або укриттів для захисту від російських атак. По-третє, логістика підтримки літаків є складною – починаючи від потреби в запчастинах і закінчуючи технічним обслуговуванням і пошуком інженерів.
Інший представник НАТО зазначив, що Україна намагається досягти за кілька місяців того, що зазвичай займає три-чотири роки.
Представник компанії Lockheed Martin, виробника F-16, у відповіді на запитання електронною поштою заявив, що “ми продовжуємо підтримувати реакцію уряду США на конфлікт в Україні”, не коментуючи при цьому, як буде здійснюватися обслуговування або постачання запчастин для літаків.
Джейк Салліван, головний радник Байдена з питань національної безпеки, заявив у четвер, що передача літаків вже відбувається.
10 липня лідери США, Данії та Нідерландів Джо Байден, Метте Фредеріксен і Дік Схооф, які очолюють так звану коаліцію винищувачів, підтвердили, що Україна отримає перші літаки F-16 протягом літа.
Нагадаємо, на початку липня оголосили, що Нідерланди найближчим часом розпочнуть постачання Україні першого із 24 обіцяних винищувачів F-16.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.